Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Meksykańskie wzmocnienie drużyny z Kazania

Meksykańskie wzmocnienie drużyny z Kazania

fot. FIVB

Rosyjskie kluby nie próżnują i podpisują kontrakty na przyszły sezon klubowy. Wyjątkiem nie jest Dinamo Kazań, które pozyskało zawodniczkę z Meksyku, Samanthę Bricio. Przyjmująca jest reprezentantką swojego kraju już od 2010 roku. Zadebiutowała w kadrze, gdy miała zaledwie 15 lat, co jest historycznym wynikiem, jeśli chodzi o meksykańską siatkówkę.

Samantha Bricio jest absolwentką University of Southern California, a jej pierwszym profesjonalnym klubem był Imoco Volley Conegliano, w którym spędziła dwa sezony. Z tym włoskim zespołem zdobyła Scudetto, Puchar Włoch, a także superpuchar kraju. Wywalczyła także w 2017 roku srebro Ligi Mistrzyń. W 2018 przeniosła się na jeden sezon do Fenerbahçe Stambuł, z którym zdobyła brązowy medal ligi tureckiej. W poprzednim sezonie wróciła do Włoch, broniła barw Savino Del Bene Scandicci, w którym występowała razem z Agnieszką Kąkolewską i Magdaleną Stysiak.Przyjmująca zdecydowała się jednak przenieść do ligi rosyjskiej, jej nowym klubem będzie Dinamo Kazań. – Zdecydowałam się skorzystać z okazji do nowego wyzwania i w następnym sezonie będą zawodniczką Dinamo Kazań. – powiedziała meksykańska przyjmująca. – Jestem bardzo podekscytowana i wdzięczna za tą przygodę. Nie mogę się doczekać – dodała Samantha Bricio. 

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę