Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwalifikacje olimpijskie K: Meksykanki bez szans w starciu z Chinkami

Kwalifikacje olimpijskie K: Meksykanki bez szans w starciu z Chinkami

W ostatnim spotkaniu 2. kolejki turnieju w Ningbo gospodynie podejmowały Meksykanki. Chinki nie miały najmniejszych problemów by odnieść drugie zwycięstwo bez straty seta. W ostatniej partii reprezentacja Chin zdeklasowała rywalki, wygrywając 25:7. Po dwóch kolejkach Chinki prowadzą w tabeli, zaś Meksykanki zajmują ostatnie miejsce.

Szybkie zwycięstwo Chinek

Po pierwszych wymianach Chinki przy zagrywkach Wang od stanu 6:4 zanotowały długą serię, po jej uderzeniach, a także kontrach i bloku Yuan (13:4). Ekipa z Meksyku zupełnie nie odnalazła się na boisku. Choć próbowała pojedynczymi akcjami w bloku poprawić swoje notowania, to w kolejnych akcji meksykański zespół psuł kolejne ataki i tylko napędzał grę rywalek, prowadzących już 21:12. Ostatnie słowo w secie należało do blokującej Wang.

To jej zagrywki pomogły też budować przewagę na początku drugiej odsłony (4:1). Tym razem Flores Gamez próbowała jednak ugryźć rywalki zagrywką, a gra następnie była dość wyrównana (6:6). Serwisem cały czas lepiej grały reprezentantki Chin, które uciekały na trzy punkty, by zaraz tę przewagę też stracić. Dopiero, gdy w polu zagrywki stanęła Wang sytuacja się zmieniła. Ekipa z Meksyku zaczęła znowu mylić się w ataku, rywalki wykorzystywały swoje szanse i odskoczyły na 21:14. Chinki nie miały też problemów z wygraniem tej odsłony.

Ostatnia partia meczu to zupełna dominacja chińskiego zespołu. Seta otworzyły fantastyczne zagrywki Li (5:1). Swoje w tym elemencie zrobiła Wang, która stanęła za linią końcową przy stanie 9:4, a zeszła dopiero przy 19:4. Jej koleżanki spisywały się też świetnie w kontrze i w bloku. Zespół z Meksyku  nie potrafił w żaden sposób nawiązać walki i mecz padł łupem Chinek bardzo szybko.

Chiny – Meksyk 3:0
(25:14, 25:18, 25:7)

Chiny: Yuan (13), Diao (1), Gong (9), Y.Y. Wang (7), Y. Wang (11), Li (13), M. Wang (libero)  oraz Yang, Gao, Zhong (1), Zheng, Ni (libero) i Wu
Meksyk: Villareal (1), Lopez (6), Urias (3), Herrera (9), Pardo (3), Gamez (6), Palacios (libero) oraz Soto, Gomez, Jimenez i Delgadillo (1)