Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Medalistka olimpijska ofiarą przemocy

Medalistka olimpijska ofiarą przemocy

fot. archiwum

Było o krok od tragedii. Znakomita siatkarka, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie, reprezentantka USA Kimberly Glass została napadnięta w centrum Los Angeles. Bezdomny mężczyzna rzucił w nią metalowym przedmiotem i spowodował poważne obrażenia twarzy. Niewiele brakowało, by sportsmenka straciła wzrok! Szczęście w nieszczęściu – skończyło się na złamaniach.

Glass to znana amerykańska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej, która sporą część kariery spędziła w europejskich klubach. Występowała w Rosji, Turcji, Czechach, Azerbejdżanie.Trafiła także do Chin, gdzie w Evergrande Kanton w sezonie 2012/13 spotkała się w jednej drużynie ze znakomitą polską siatkarką Katarzyną Skowrońską i została wicemistrzynią kraju. Glass sama pokazała na Instagramie co się stało. Obrazki wideo, które opublikowała są wstrząsające: kobieta ma gigantyczną opuchliznę pod okiem oraz sporą ranę ciętą na nosie. Siatkarka nie jest w stanie otworzyć oka przez wielką „śliwkę”. Jak jednak poinformowała, wszystko wskazuje, że nie doszło do uszkodzenia wzroku.

Glass relacjonuje: – Byłam w centrum Los Angeles, gdzie jadłam obiad i po wyjściu z restauracji żegnałam się, pojawił się bezdomny trzymający coś w ręku. Stał po drugiej stronie samochodu. Spojrzał na mnie nienawistnym wzrokiem. Odwróciłam się w stronę znajomego, sądziłam, że tamten może chcieć uszkodzić auto. Zanim się zdążyłam zorientować, metalowy przedmiot w rodzaju rurki trafił mnie prosto w twarz. Wszystko stało się tak szybko, nagle coś przeleciało przez ulicę i uderzyło mnie. On nawet nie stał w pobliżu mnie. Napastnik został schwytany i przytrzymany do przyjazdu policji. Przyjechała karetka pogotowia, na szczęście wygląda na to, że z moim wzrokiem będzie wszystko w porządku. Lekarz zszył mi ranę nad okiem. Przyjaciele od razu mnie otoczyli fantastyczną opieką. Okazało się, że mam kilka złamań oczodołu. Mówię otwarcie o tym, co mi się przytrafiło, żebyście wiedzieli, że wszystko jest ze mną w porządku. Na ulicach jest wiele chorych psychicznie osób, uważajcie na siebie – zakończyła medalistka olimpijska.

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę