Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Medalista mistrzostw świata w Chaumont VB

Medalista mistrzostw świata w Chaumont VB

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Chaumont VB jest w trakcie budowania składu na kolejny sezon ligowy. W sobotę francuski klub ogłosił pozyskanie dwóch nowych zawodników. Jednym z nich jest Daniel McDonnell, który ma na swoim koncie medale międzynarodowych imprez.

Daniel McDonnell to środkowy, który ma na swoim koncie występy w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Zdobył złoto mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w 2017 roku, a rok później wywalczył wraz z kadrą brązowe medale Siatkarskiej Ligi Narodów oraz mistrzostw świata. Zawodnik występował w PlusLidze, bronił barw Trefla Gdańsk w sezonie 2017/18. Zespół z województwa pomorskiego wygrał wtedy Puchar Polski oraz brązowy medal PlusLigi. Dla Amerykanina to powrót do Chaumont VB, bowiem w tym klubie grał już w sezonie 2016/2017. W nim zawodnicy z Chaumont zdobyli jedyny w swojej historii tytuł mistrza Francji, a także dotarli do finału Pucharu Challenge.Drugim wzmocnieniem francuskiego klubu będzie bułgarski przyjmujący, Georgi Petrow. Dwudziestoletni siatkarz przejdzie Chaumont VB z Neftochimika Burgas, w barwach którego wywalczył trzy złote medale ligi bułgarskiej. Mimo swojego młodego wieku siatkarz ma już za sobą występy w reprezentacji. Zawodnik brał udział w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, w których Bułgarzy odpadli w 1/8 finału.

źródło: Chaumont VB - Instagram, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę