Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: W meczu błędów lepsze Włoszki

LN K: W meczu błędów lepsze Włoszki

W swoim ostatnim spotkaniu w Fukuoce Włoszki mierzyły się z Serbkami. Serbki do Japonii przyjechały rezerwami. W niedzielę trener Velasco również do gry posłał głównie zmienniczki. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, nie brakowało błędów – łącznie popełniono ich niemal 60. Po czterech setach ze zwycięstwa cieszyły się Włoszki.

Zacięta, choć pełna błędów gra

Początkowo spotkanie było zacięte. Chociaż jako pierwsze na prowadzenie wyszły Włoszki, po asie Ivanović wynik odwrócił się (9:8). Dwa asy Giovannini i podopieczne trenera Velasco wróciły do swojej przewagi. Skutecznie punktowała Degradi, po jej kolejnym asie Włochy odskoczyły na 18:13. Poderwać do walki Serbki starała się Bukilić. Ataki Antropowej i Degradi dały ostatnie punkty Włoszkom.

Z nową energią w drugiego seta weszły Serbki. Problemy ze skończeniem ataku miała Antropowa, po włoskiej stronie pojawiało się coraz więcej pomyłek (8:3). Nie brakowało wydłużonych wymian. Seria błędów Serbek sprawiła, że dystans został zniwelowany (11:10). Wysoka skuteczność w ataku i bloku Ivanović pozwoliła jej zespołowi odbudować przewagę (17:11). Mimo zrywu w końcówce Włoszki nie odwróciły biegu seta. Po czasie dla trenera Pakkana Antropowa zepsuła zagrywkę, kończąc seta.

Zrywy nie wystarczyły

W trzecim secie trwała gra punkt za punkt. Chociaż po bloku na Ticy Włoszki odskoczyły na 14:11, po ich błędach było już tylko 14:13. Obie drużyny psuły zagrywki. Ręki w ataku nie wstrzymywała Giovannini, po drugiej stronie siatki swoje akcje kończyła Ivanović (18:20). Po serii przy zagrywkach Vidacić Serbki w końcówce doprowadziły do remisu (23:23). Atak Degradi i błąd Bukilić zamknęły partię.

Chociaż po ataku Ivanović Serbki prowadziły 4:2, po serii przy zagrywkach Giovannini Włoszki odskoczyły na 8:5. Passę rywalek przerwała dopiero Bukilić. Swoje akcje kończyły Degradi i Bonifacio a na prowadzeniu pozostawały siatkarki z Włoch. Gdy asa dołożyła Cambi było już 15:9. Z czasem we włoskie szeregi zaczęły wkradać się błędy i po asie Ivanović dystans zmniejszył się do 14:17. W dalszej fazie seta obie ekipy skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami. Serbki walczyły do końca. Po szczęśliwej kiwce Ivanović interweniował jeszcze trener Velasco.

Serbia – Włochy 1:3
(20:25, 25:20, 23:25, 22:25)

Serbia: Malasević (3), Bukilić (17), Perović (3), Cvetković (3), Ivanović (15), Cikuc (8), Gocanin (libero) oraz Vidacić (3), Sucurović (2), Milijević i Tica (4)
Włochy: Lubian (7), Degradi (18), Cambi (4), Bonifacio (10), Antropowa (18), Giovannini (9), De Gennaro (libero) oraz Fahr i Spirito (libero)