Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mecze towarzyskie Legii, Lechii, Norwida i KPS-u

Mecze towarzyskie Legii, Lechii, Norwida i KPS-u

Zespoły z zaplecza ekstraklasy intensywnie przygotowują się do nowego sezonu. Drużyny Lechii Tomaszów Mazowiecki, Legii Warszawa i Norwida Częstochowa i KPS-u Siedlce mają za sobą spotkania towarzyskie. Częstochowianie 2:3 ulegli reprezentacji Tunezji, a Lechia i Legia zaliczyły wyniki remisowe – tomaszowianie z reprezentacją Polski U-20, zaś warszawianie z KPS-em Siedlce.

Kadra Polski U-20 przygotowuje się do mistrzostw Europy. W poniedziałkowe popołudnie wygrała z Polskim Cukrem Avią Świdnik, a we wtorek zmierzyła się z innym klubem TAURON 1. Ligi – Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Tym razem spotkanie zakończyło się remisem, chociaż ekipa z zaplecza ekstraklasy była blisko wygranej. W pierwszym secie biało-czerwoni wygrali bowiem dopiero na przewagi 26:24. W drugiej i trzeciej odsłonie meczu tomaszowianie wygrali z bezpieczną przewagą, natomiast w czwartym secie górą byli kadrowicze i tym samym mecz zakończył się remisem 2:2.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Polska U-20 2:2
(24:26, 25:21, 25:18, 17:25)

W sparingu Norwida Częstochowa z reprezentacją Tunezji była walka, ogromne emocje i zwroty akcji. Do pełni szczęścia częstochowianom zabrakło zwycięstwa. Ostatecznie przegrali oni nieznacznie z reprezentacją Tunezji, która przygotowuje się do mistrzostw świata.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Tunezja 2:3
(25:18, 25:20, 25:27, 18:25, 12:15)

Spotkanie sparingowe rozegrali również siatkarze KPS-u Siedlce i Legii Warszawa. Nie brakowało emocji, w pierwszym secie stołeczna drużyna wygrała po walce na przewagi. W kolejnych dwóch setach górą byli siedlczanie, ale czwarta partia padła łupem Legii. Mecz zakończył się remisem 2:2.

KPS Siedlce – Sekcja Siatkówki Legii Warszawa 2:2
(23:25, 25:21, 25:20, 18:25)

źródło: inf. własna, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Facebook, Legia Warszawa Siatkówka - Facebook, Norwid Częstochowa - Facebook