Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Mecz walki na korzyść PZL Leonardo Avii Świdnik

I liga M: Mecz walki na korzyść PZL Leonardo Avii Świdnik

W drugiej kolejce z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszą się zawodnicy PZL Leonardo Avii Świdnik. Mecz choć zakończył się w czterech setach, to poza pierwszym, łatwo wygranym przez świdniczan setem, miał wyrównany przebieg. Nie brakowało emocjonujących wymian, a losy poszczególnych części decydowały się w grze na przewagi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy PSG KPS Siedlce (2:0). Na prawym skrzydle zameldował się Damian Wierzbicki (2:3), który kilka chwil później dołożył asa serwisowego. Między zespołami nawiązała się wyrównana walka cios za cios (8:8). Świdniczanie zatrzymali podwójnym blokiem atak Wiktora Kłęka (9:8). Raz po raz kolejne ataki kończył Wierzbicki (13:11). W kolejnych fragmentach przyjezdni budowali prowadzenie i pewnie wykorzystywali swoje akcje, co skutkowało czasem dla Witolda Chwastyniaka (19:14). Ręce rywali obijał Jakub Czyżowski (15:20), jednak w końcówce  pojedyncze ataki nie wystarczyły, by zatrzymać rozpędzonych rywali. Premierową odsłonę atakiem ze środka zamknął Hubert Piwowarczyk (25:21).

Od pierwszych piłek drugiego seta drużyny grały punkt za punkt, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (4:4). Świdniczanie dokładali kolejne “oczka” blokiem (7:5). Przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy. Jednak po wznowieniu gry przyjezdni utrzymywali prowadzenie, choć sytuacyjną piłkę skończył Jędrzej Bąkiewicz (9:7). Nie do zatrzymania był Wierzbicki (13:9). Z drugiej strony siatki ręki nie zwalniał Bąkiewicz (12:15), a z przechodzącej piłki punktował Bartłomiej Wójcik (16:19). W końcówce siedlczanie wykazali się cierpliwością w grze i zniwelowali starty (21:21). Asa serwisowego posłał Jakub Czyżowski (22:21), lecz skuteczną kiwką serię rywali przerwał Wierzbicki (22:22). Ostatecznie po niezywkle wyrównanej walce na przewagi szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść siatkarze z Siedlec (30:28).

Trzeci set lepiej otworzył się dla zawodników ze Świdnika, którzy szybko zbudowali pięciopunktowe prowadzenie (7:2). Dobrze w polu serwisowym radził sobie Bartłomiej Wójcik, jednak znów punktował także Damian Wierzbicki (8:5). W kolejnych fragmentatch siedlczanie nie zwalniali ręki w polu zagrywki, a do wyrównania wyniku doprowadził Wójcik (11:11). Gra znów toczyła się cios za cios, a z drugiej linii atakował Ociepski (16:15). W końcówce świdniczanie utrzymywali zaliczkę. Ze środka siatki punktował Piwowarczyk (23:21), a seta zakończył Maciej Ptaszyński (25:23).

Czwarta partia rozpoczęła się od punktowego bloku przyjezdnych (1:0), lecz w tym elemencie punktowali także gospodarze (2:2). W kolejnych fragmentach nie brakowało emocjonujących wymian, a obie drużyny podejmowały ryzyko w polu zagrywki. Minimalne prowadzenie utrzymywali zawodnicy PZL Leonardo Avii Świdnik (12:10). Jedną z dłuższych akcji skończył Jędrzej Bąkiewicz (13:14).Punktowe bloki oraz błędy własne po stronie gospodarzy pozwoliły świdniczanom na zbudowanie prowadzenia (20:16). Niezwykle długą akcję skończył Czyżowski (18:20). W końcówce nad blokiem atakował Damian Wierzbicki (21:19), lecz do remisu doprowadził Czyżowski (21:21). Ostatecznie w wyrównanej walce cios za cios więcej koncentracji i szczęścia mieli podopieczni Jakuba Guza.

MVP: Krzysztof Pigłowski

PSG KPS Siedlce – PZL Leonardo Avia Świdnik 1:3
(21:25, 30:28, 23:25, 32:34)

PSG KPS Siedlce: Kozłowski (13), J. Tomczak (2), Czyżowski (17), Wójcik (14), Kłęk (3), Bąkiewicz (12), B.Tomczak (libero) oraz Kowalczyk (20), Tubiak
PZL Leonardo Avia Świdnik: Pigłowski (1), Ociepski (14), Piwowarczyk (8), Wierzbicki (27), Ptaszyński (13), Obermeler (8),  Kuś (libero) oraz Mchowicz, Czerwiński