Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-21 K: Przekonywująca wygrana Polek na początek

ME U-21 K: Przekonywująca wygrana Polek na początek

Siatkarki reprezentacji Polski do lat 21 znakomicie rozpoczęły zmagania w mistrzostwach Europy.  Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka bez straty seta pokonały Danię.  O walce można było mówić jedynie na początku premierowej odsłony i w dużej części seta drugiego. Polki  były jednak zespołem lepszym w każdym elemencie.  W środę rywalkami Polek będą Turczynki.

Reprezentantki Danii zaskoczyły nasz zespół i rozpoczęły mecz od prowadzenia 2:0. Dodatkowo biało-czerwone popełniały błędy, wybita w aut piłka przechodząca dała Danii przewagę 6:3. Z biegiem czasu Polki zaczęły lepiej czuć piłkę i doprowadziły do remisu po 8. Błędy zaczęły popełniać także rywalki i biało-czerwone wyszły na prowadzenie 10:9. Przewaga zespołu trenera Bartłomieja Piekarczyka wahała się. Ważny punkt przy stanie 17:14 zdobyła Karolina Drużkowska i szkoleniowiec rywalek poprosił o czas. Biało-czerwone zaczęły grać dużo pewniej i w końcówce zaprezentowały się dużo lepiej od duńskiego zespołu. W efekcie wygrały 25:16.

Drugiego seta Polki rozpoczęły zdecydowanie lepiej. Po ataku Julity Piaseckiej mieliśmy remis 2:2, a kolejne zbicie tej zawodniczki wyprowadziło naszą reprezentację na prowadzenie. Po nieudanej akcji Martyny Borowczak Dunki zdobyły jednopunktowe prowadzenie (8:7). Gra naszej ekipy zrobiła się elektryczna, o czas poprosił Bartłomiej Piekarczyk. Mocny atak Dominiki Pierzchały dał Polkom przewagę 15:14, a w kolejnej akcji skutecznie zagrała Drużkowska. Zbicie Borowczak wyprowadziło biało-czerwone na prowadzenie 19:16. Ta sama zawodniczka zaraz potem dołożyła punkt z zagrywki. W końcówce ponownie Polki pokazały lepszą siatkówkę niż przeciwniczki i tym razem triumfowały 25:21.

Początek trzeciej odsłony był wyrównany, jednak po ataku Karoliny Drużkowskiej Polki wyszły na prowadzenie 7:4. Po kolejnym punkcie dla biało-czerwonych o czas poprosił trener duńskiej ekipy. Zespół trenera Piekarczyka nabrał jednak wiatru w żagle. Kolejne zbicie Drużkowskiej dało Polkom prowadzenie 13:6. Biało-czerwone w tym secie szły jak po swoje, a zagrywka Martyny Leoniak zakończyła seta wynikiem 25:12.

Polska – Dania 3:0
(25:16, 25:21, 25:12)

Polska: Pierzchała (9), Borowczak (13), Łazowska (4), Stefanik (5), Piasecka (8), Drużkowska (12), Łyduch (libero) oraz Leoniak (4), Janicka, Kecher, Kuligowska i Orzoł (2)
Dania: Brinck (9), Krogh C.,  Hansen (4),  Krogh F. (12), Dalsgaard (3), Schrøder  (4), Føns (libero) oraz Rosenkilde (1), Olsen, Muharemovic (1), Lau (1) i Poenaru