Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20 M: Polacy przegrali z Włochami 0:3, w półfinale zagrają z Belgią

ME U-20 M: Polacy przegrali z Włochami 0:3, w półfinale zagrają z Belgią

fot. CEV

W swoim ostatnim meczu grupowym Polacy przegrali z Włochami 0:3. Biało-czerwoni tylko w drugim secie postawili opór ekipie z Półwyspu Apenińskiego. W pierwszej i trzeciej partii nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i wysoko je przegrali. W półfinale podopieczni trenera Mateusza Grabdy zmierzą się z reprezentacją Belgii.

Dwie pierwsze akcje padły łupem Włochów, którzy bardzo dobrze bronili (6:2). Włosi nie zwalniali tempa, byli skuteczni (8:2), natomiast podopieczni Mateusza Grabdy kompletnie nie potrafili odnaleźć swojego rytmu, popełniali sporo błędów, które skrzętnie wykorzystywali gospodarze (19:12).Dobra gra blokiem pozwoliła zmniejszyć straty (15:20), jednak szybko Włosi doprowadzili do piłki setowej, kończąc tę jednostronną, premierową odsłonę podwójnym blokiem (25:18).

Początek kolejnej partii był bardziej wyrównany (3:3), Polacy zaczęli grać swoje, byli bardziej skuteczni niż w pierwszej części meczu (9:7), jednak szybko na tablicy wyników zagościł remis. Obie reprezentacje narodowe miały swoje problemy w przyjęciu, ale akcje na siatce były raczej na remis (14:14). W ważnym momencie to Italia odskoczyła na dwa oczka (21:19), ale atak Kacpra Ratajewskiego oraz blok biało-czerwonych dał remis (22:22). Kontra Piotra Śliwki dała jego ekipie piłkę setową (24:23), ale sytuację na korzyść Włochów przechyliła zagrywka Luci Porro i ostatecznie to Włosi triumfowali w tej odsłonie.

Długą akcję skończył Mattia Echcher (3:2), a swoimi serwisami Polaków straszył Porro (6:3). Włosi zaczęli dość spokojnie dominować (11:6), wygrywali większość akcji na siatce i spokojnie prowadzili już sześcioma oczkami (16:10). Śliwka popisał się jeszcze asem serwisowym (12:16), ale ponownie to Włosi radzili sobie lepiej. W szeregach biało-czerwonych nie brakowało dokładności i pomyłek (13:22). Podopieczni Matteo Battocchio zmierzali po pewne zwycięstwo, zwłaszcza kiedy asem popisał się Nicolo Volpe (23:13). Kontra ze środka doprowadziła do piłki meczowej i chociaż Kamil Szymandera obronił pierwszą z nich, to zepsuty serwis zakończył to spotkanie i zapewnił Włochom awans do półfinału.

Włochy – Polska 3:0
(25:18, 26:24, 25:14)

Składy zespołów:
Włochy: Boninfante (3), Volpe (10), Balestra (8), Orioli (6), Porro (11), Iervolino (12), Laurenzano (libero) oraz Penna (2), Fanizza, Staforini i Roberti
Polska: Majchrzak (8), Szymendera (5), Kubicki (1), Nowik (9), Kufka (5), Śliwka (8), Hawryluk (libero) oraz Biliński i Ratajewski (4)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy I mistrzostw Europy U-20

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę