Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 M: Rosja i Słowenia blisko awansu, w „polskiej” grupie Bułgaria na czele

ME U-17 M: Rosja i Słowenia blisko awansu, w „polskiej” grupie Bułgaria na czele

W I grupie coraz wyraźniejszą przewagę nad przeciwnikami uzyskały reprezentacje Słowenii oraz Rosji. Obie ekipy z kompletem punktów przewodzą w swojej grupie i są bliskie gry w kolejnej fazie mistrzostw. W drugiej grupie, gdzie występują Polacy trwa zacięta rywalizacja o prawo gry w półfinale. W grze o prawo awansu pozostają biało-czerwoni, Włosi oraz Bułgarzy.

W grupie I Rosjanie pokonali Turcję 3:1. Po dwóch łatwo wygranych setach do głosu doszli Turcy, którzy wygrali seta numer trzy i pozostali w grze. W czwartym secie rozgrywanym na przewagi po raz kolejny lepsi okazali się podopieczni trenera Andreja Nozdrina. Po grze na przewagi zapisali oni na swoje konto trzecie zwycięstwo. Na uwagę zasługuje postawa Wasilija Karapanowa, zawodnik ten zdobył 22 punkty i miał 59% skuteczność w ataku. Rosjanie byli lepsi w polu zagrywki, w tym elemencie zdobyli 116 punktów podczas gdy ich rywale zaledwie pięć.

Turcja – Rosja 1:3
(16:25, 17:25, 25:22, 25:27)

Nie zwalnia tempa Słowenia, która również wygrała swój trzeci mecz podczas tych mistrzostw. Słoweńcy pokonali 3:1 reprezentację Belgii. W pierwszej partii Belgia nie wykorzystała swoich szans na wygranie pierwszego seta, prowadziła 21:19 i ostatecznie przegrała tę część zmagań w stosunku 25:27. Słoweńcy wygrali również partię numer dwa, w trzeciej lepsi byli ich rywale. Zryw ten na niewiele się zdał, ostatecznie to Słowenia wygrała odsłonę numer cztery i obok Rosji zameldowała się w półfinale. Grę Słoweńców napędził Luka Marovt (22 punkty) oraz Miha Okorn (20 punktów).

Belgia – Słowenia 1:3
(27:29, 20:25, 25:14, 23:25)

W ostatnim spotkaniu tej grupy zgodnie z planem Łotwa rozbiła ostatni zespół tabeli Albanię 3:0. Mecz miał jednostronny przebieg i toczył się pod zupełne dyktando Łotyszy. Po raz pierwszy w tym turnieju Albania w jednym secie zdobyła 22 punkty. To było wszystko na co było stać tą reprezentację. Z zerowym dorobkiem punktowym i bez wygranego seta zamyka ona tabelę.

Łotwa – Albania 3:0
(25:16, 25:14, 25:22)

W grupie „polskie” trwa zacięta rywalizacja o prawo gry w półfinale. Biało-czerwoni pokonali Serbię 3:1 i zachowali szansę na grę w półfinale. Więcej o tym meczu przeczytasz TUTAJ.

Serbia – Polska 1:3
(22:25, 23:25, 25:20, 21:25)

Włosi pokonali Czechów 3:1. Mecz lepiej otworzyli nasi południowi sąsiedzi, którzy wygrali premierową odsłonę spotkania w stosunku 25:23. Dwa kolejne sety toczyły się pod zupełne dyktando siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego. Wygrali oni pewnie te partie i w czwartym postawili przysłowiową kropkę nad „i”. Motorem napędowym Włochów był zdobywca 25 punktów Tomaso Barotto.

Włochy – Czechy 3:1
(23:25, 25:12, 25:19, 25:23)

W meczu zamykającym poniedziałkowe zmagania Austria wysoko zawiesiła poprzeczkę swoim rywalom z Bułgarii. Pomimo ambitnej postawy końcowe zwycięstwo przypadło Bułgarom. Dzięki zdobytym trzem punktom zostali oni nowym liderem tabeli. Pierwsza partię wygrali Bułgarzy, w drugiej lepsi byli Austriacy. Kolejne dwie należały do Bułgarów. Dwa najbliższe mecze z Serbią i Polską zadecydują, o tym czy ekipa Z Bałkanów zagra w półfinale.

Austria – Bułgaria 1:3
(23:25, 25:20, 22:25, 21:25)