Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Turcy i Ukraińcy wyszarpali awans. Słowenia i Francja na 1. miejscach

ME M: Turcy i Ukraińcy wyszarpali awans. Słowenia i Francja na 1. miejscach

Zakończyła się rywalizacja w grupach B i D mistrzostw Europy mężczyzn. Najlepsza w grupie B okazała się Słowenia, która na tym etapie turnieju zanotowała komplet zwycięstw. W grupie D najlepsi okazali się Francuzi. Rzutem na taśmę do dalszej części awansowali Turcy i Ukraińcy, z awansu mogą cieszyć się też gracze z Portugalii, Rumunii oraz Chorwacji i Bułgarii.

W grupie B niepokonana okazała się Słowenia, która zmagania w Warnie zakończyła zwycięstwem bez straty seta nad gospodarzami – Bułgarią. Ta do końca walczyła o zajęcie 2. lokaty, ale podopieczni Plamena Konstantinowa w ostatnim meczu tej grupy musieli uznać wyższość Słoweńców i choć przegrali 0:3, to pojedynek był wyrównany.

Rzutem na taśmę w 1/8 finału zameldowali się Ukraińcy, którzy bez straty seta pokonali Hiszpanię i dzięki temu przeskoczyli ekipę z południa Europy w tabeli. Obie drużyny mają na swoim koncie po 2 zwycięstwa i 6 punktów, ale gracze prowadzeni przez Ugisa Krastinsa dysponują lepszym bilansem setów.

Na 2. miejscu rywalizację zakończyli natomiast gracze z Chorwacji, którzy wygrali trzy spotkania, a dwa razy musieli uznać wyższość rywali.

Wyniki i tabela gr. B mistrzostw Europy mężczyzn

ZASKAKUJĄCA PORAŻKA NIE PRZESZKODZIŁA

W grupie D wpadka z Rumunią nie przeszkodziła mistrzom olimpijskim w zajęciu 1. miejsca. Na koniec rywalizacji pokonali oni Grecję i nie stracili ani jednego seta. Tym samym Grecy zakończyli zmagania na ostatniej lokacie w tej części mistrzostw Europy. 2. pozycję zajęła natomiast Portugalia, która przegrała dwa pojedynki, z Grecją oraz Francją, ale pomimo tego może cieszyć się z pozycji wicelidera.

Zaskoczeniem może być wysoka pozycja Rumunii, która z trzema wygranymi i dwoma porażkami uplasowała się na 3. miejscu

Bezpośrednią walkę o zajęcie 4. miejsca stoczyły w ostatnim spotkaniu Turcy oraz Izrael. Ekipa znad Bosforu nie imponowała na pierwszym etapie rywalizacji, ale udało się pokonać gospodarzy i awansować do dalszej fazy turnieju. Gracze prowadzeni przez Alberto Giulianiego wygrali swój ostatni mecz w tej fazie mistrzostw Europy 3:0.