Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Niemcy pokonali Bułgarów i zagrają w ćwierćfinale z Włochami

ME M: Niemcy pokonali Bułgarów i zagrają w ćwierćfinale z Włochami

fot. cev.eu

Reprezentacja Niemiec awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy siatkarzy. W meczu 1/8 nasi zachodni sąsiedzi pokonali 3:1 Bułgarię. W pierwszym secie Niemcy rozbili rywali do 14, ale już w drugiej odsłonie Bułgarzy odpowiedzieli dobrą grą i wygraną do 18. Kolejne dwa set padły łupem podopiecznych Andrei Gianiego i to oni zagrają w kolejnej fazie turnieju. W ćwierćfinale rywalami reprezentacji Niemiec będą Włosi.

Początek meczu był wyrównany (2:2), żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć nawet na dwa punkty. Oba zespoły popełniały dość sporo błędów serwisowych. Niemcy po ataku Antona Brehme odskoczyli na 8:5, a znakomita zagrywka Georga Grozera pozwoliła jeszcze ją powiększyć (13:8). Nasi zachodni sąsiedzi poprawili zagrywkę,  punktował nią także Moritz Karlitzek, w ataku radził sobie Denis Kaliberda (17:9). Bułgarzy nie mieli za wiele do powiedzenia, po ataku Grozera było już 19:10, a po bloku Brehme 21:12. Jednostronny set zakończył się atakiem Tobiasa Kricka i kolejnymi błędami Bułgarów.W drugim secie po asie serwisowym Cwetana Sokołowa to Bułgaria prowadziła 3:1, a wkrótce było już 7:4. Bułgaria zdecydowanie poprawiła jakość swojej gry, chociażby w zagrywce (10:6). Dobra gra Karlitzka pozwoliła Niemcom zbliżyć się na dwa oczka (12:10), Niemcy jednak popełniali mnóstwo błędów w zagrywce (15:12). Przy stanie 17:13 dla Bułgarii po atakach Grozdanowa i Seganowa przerwę zarządził Andrea Giani. Po niej zapunktował Grozer, ale po chwili Niemcy zepsuli kolejny już serwis. Dalsze pomyłki naszych zachodnich sąsiadów oraz bloki Bułgarów dały już wynik 24:17. Zapunktował jeszcze Grozer, ale po akcji Martina Atanasowa w meczu było 1:1.

Od zepsutej zagrywki Kaliberdy rozpoczął się set trzeci, potem atakowali kolejno Grozer i Sokołow. Wynik oscylował wokół remisu, ale Niemcy nadal oddawali mnóstwo darmowych punktów psując zagrywkę (5:5). Po błędzie w ataku przeciwnika nasi zachodni sąsiedzi mieli dwa oczka zapasu (7:5). Seryjne pomyłki obu ekip znacznie obniżały poziom widowiska, kiedy dwa oczka przeciwnikowi oddali Bułgarzy było już 9:6. Drużyna trenera Prandiego wyrównała i przez chwilę utrzymywała kontakt punktowy. Znakomita postawa Grozera w ataku i na zagrywce spowodowała po chwili odjazd Niemców (16:10), a po kolejnych atakach było już 18:11. Akcję ofensywną na 20:13 skończył Grozer, po stronie Bułgarii punktował Asparuhow (21:15). Ekipa Andrei Gianiego spokojnie kroczyła do zwycięstwa (24:17). Bułgarzy obronili dwa setbole, ale po błędzie serwisowym Sokołowa w meczu było już 2:1.

W czwartą partię lepiej weszli Bułgarzy dominując w każdym elemencie. Po bloku na Grozerze było 9:4. Ataki Brehme i Grozera pozwoliły Niemcom zbliżyć się na 10:7, a gdy asami serwisowymi popisał się Karlitzek na tablicy wyników pojawił się remis 13:13. Czujność przy siatce Grozera dała podopiecznym trenera Gianiego wynik 18:16. Trener Prandi poprosił o 30 sekund rozmowy z podopiecznymi, ale nie przyniosła ona zamierzonego efektu, rywale bardzo dobrze grali blokiem zatrzymując Sokołowa (21:17). W ofensywie skuteczny był Moritz Karlitzek (23:19). Zepsuta zagrywka Stankowa dała Niemcom piłki meczowe (24:20). Dobry serwis Atanasowa pozwolił rywalom obronić dwa meczbole. W kolejnej akcji sędzia zakończył spotkanie. W ćwierćfinale Niemcy zmierzą się z Włochami.

Niemcy – Bułgaria 3:1
(25:14, 18:25, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:
Niemcy: Kaliberda (4), Grozer (17), Brehme (12), Karlitzek (19), Zimmermann, Krick (6), Zenger (libero) oraz Tille, Schott i Weber
Bułgaria: Kolew, Atanasow (7), Skrimow (6), Seganow (2), Grozdanow (8), Sokołow (8), Iwanow (libero) oraz Czawdarow (7), Stankow i Asparuhow (3)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Europy siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę