Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. C: Polacy z przytupem zakończyli fazę grupową, zajęli 1. miejsce

ME M, gr. C: Polacy z przytupem zakończyli fazę grupową, zajęli 1. miejsce

Reprezentacja Polski mężczyzn mocnym akcentem zakończyła rywalizację w grupie C. Tym razem podopieczni trenera Nikoli Grbicia rozbili Czarnogórę 3:0. Mecz nie miał większej historii i toczył się pod wyraźne dyktando naszych reprezentantów. Biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce w grupie, ich rywalem w 1/8 będzie Belgia.

Już na początku spotkania nie zabrakło punktowych bloków po stronie polskiej ekipy. Po udanym ataku Łukasza Kaczmarka biało-czerwoni mieli więc już trzy oczka z przodu (4:1). Powiększyli tę przewagę dzięki kontynuacji czujnej gry na siatce. Pomylił się jednak Kaczmarek i po skutecznej akcji Marko Bojicia dystans się zmniejszył (5:7). Polacy nie pozwolili na odebranie prowadzenia, a w połowie seta przywrócili sobie bezpieczną sytuację za pomocą bloku (16:11). W dodatku błąd przełożenia ręki popełnili Czarnogórcy. Za to w końcówce asa serwisowego dołożył Kamil Semeniuk (20:11). Nie był to koniec punktowych zagrywek po stronie Polski, gdyż kolejną zanotował na swoim koncie Jakub Kochanowski. To zatem biało-czerwoni pewnie triumfowali w premierowej odsłonie po ataku Kaczmarka (25:14).

Od błędu Czarnogórców zaczęła się kolejna odsłona. Po bloku i udanej akcji Kaczmarka Polacy mieli więc już trzy oczka więcej (4:1). Powiększyli jeszcze przewagę, gdy asem popisał się Norbert Huber. Biało-czerwoni kontynuowali także czujną grę na siatce (9:2). Za to siatkarze z Czarnogóry nie pomagali sobie popełniając błędy własne. W dalszej części seta obyło się bez większych emocji. Po jeszcze jednym polskim bloku w tym meczu i punktowej zagrywce Hubera biało-czerwoni zmierzali pewnym krokiem po kolejną wygraną (20:9). Festiwal skutecznej gry na siatce trwał dalej, a drugą partię zamknął ostatecznie atak Kaczmarka (25:11).

Kolejną odsłonę Polacy zaczęli od sześciopunktowego prowadzenia. Swój udział miała w tym dobra zagrywka Tomasza Fornala. Przewaga biało-czerwonych powiększyła się jeszcze dzięki skutecznym akcjom Bartosza Bednorza (13:3). Seria trwała dalej, gdyż asa dołożył zaraz Kaczmarek. Dalej po raz kolejny obyło się bez zaskoczeń. Polacy powoli zmierzali do zwycięstwa w całym spotkaniu, do czego przybliżył ich błąd rywali (9:22). W końcówce asa zdążył jeszcze dołożyć Huber, a „kropkę nad i” postawił błąd zagrywki zespołu z Czarnogóry (12:25).

Czarnogóra – Polska 0:3
(14:25, 11:25, 12:25)

Czarnogóra: Minić (10), Babić (1),  Bojić (6), Delić (4), Milic (2), Dubak (), Rovcanin (libero) oraz Zvicer (2). Joksimović, Djurović (1), Strugar (2), Milenković
Polska: Kaczmarek (12), Śliwka (5), Kochanowski (7), Semeniuk (8), Janusz (1), Huber (8), Zatorski (libero) oraz Leon (4), Bednorz (6), Fornal (6), Popiwczak (libero)