Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. C: Macedonia wygrała z Danią na otwarcie zmagań

ME M, gr. C: Macedonia wygrała z Danią na otwarcie zmagań

W pierwszym meczu „polskiej” grupy Macedonia wygrała 3:1 z Danią i zapisała na swoje konto trzy punkty.  Pierwszego seta wygrali reprezentanci Danii, w pozostałych trzech górą byli Macedończycy.  W czwartek swój pierwszy mecz na mistrzostwach rozegra Polska, a jej rywalem będzie kadra Czech. Oprócz wymienionych drużyn grają w tej grupie Czarn5ogóra oraz Holandia.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów między zespołami, a jedną z długich akcji skończył Mads Kyed Jensen (3:2). W kolejnych fragmentach na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (8:8), lecz błędy po stronie gospodarzy dały prowadzenie Duńczykom (11:9). Jednak potrójny blok Macedończyków szybko doprowadził do remisu (11:11). Asa serwisowego posłał Tobias Hougs Kjaer (15:13), a o czas poprosił trener gospodarzy. Po wznowieniu gry zespół z Danii utrzymywał zaliczkę. Pojedynczym blokiem popisał się Vlado Milev (16:19). W końcówce Filip Savovski umieścił piłkę w boisku rywali (20:22). Oba zespoły kończyły swojej akcje, jednak ostatecznie lepiej radzili sobie Duńczycy (25:22).

Druga odsłona od pierwszych piłek również miała wyrównany przebieg, choć jako pierwsi, po ataku Madsa Kyed Jensena, wyszli na prowadzenie Duńczycy (7:5). Jedną z długich akcji na korzyść swojej drużyny rozstrzygnął Nikola Gjorgiev (7:7), a dodatkowo Macedończycy dobrze pracowali blokiem (11:10). Wyrównany stan rzeczy utrzymywał się w kolejnych fragmentach (17:17). Na kolejne prowadzenie swój zespół wyprowadził Nikola Gjorgiev (19:17). W końcówce Duńczycy kończyli pojedyncze akcje, co nie wystarczało na zniwelowanie strat do rywali, którzy utrzymali koncentracje do końca seta i wyrównali stan meczu (25:21).

Trzeci set lepiej rozpoczął się dla zawodników z Danii (2:1), jednak mocnym kontratakiem popisał się Aleksandar Ljaftov (3:2). Kolejne ataki kończył także Nikola Gjorgiev (5:2). W kolejnych fragmentach przewaga Macedończyków rosła (10:6), lecz przy zagrywkach Simona Andersena rywale niwelowali straty (9:10). Jednak taki stan rzeczy nie utrzymywał się jednak długo, a w kolejnych fragmentach Duńczycy nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali (17:12). Przewaga gospodarzy utrzymywała  się. Nie do zatrzymania był Filip Savovski. W końcówce punktował Nikola Gjorgiev, a seta zakończył Aleksandar Ljaftov (25:19).

KOŃCÓWKA DLA GOSPODARZY

Czwarta partia toczyła się w pierwszych fragmentach cios za cios (3:3). Obie drużyny były bardzo zmotywowane (8:8). Raz po raz punktował Nikola Gjorgiev (11:10), jednak kilka chwil później Macedończyk musiał uznać wyższość bloku rywali. Na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis, a obie drużyny nie wystrzegały się błędów własnych (16:16). Zawodnicy z Danii zaczęli kończyć kontrataki i budowali prowadzenie (20:18). W końcówce gospodarze nie tracili koncentracji i pewnie doprowadzili do remisu (21:21). Podwójny blok Macedończyków dał im piłkę meczową (24:22). Ostatecznie spotkanie grupy C zakończył skuteczny kontratak gospodarzy.

Macedonia – Dania 3:1
(22:25, 25:21, 25:19, 25:22)

Macedonia Północna: Nikola Gjorgiev (17), Milev (4), Ljaftov (15), Despotovski (3), Madjunkov (9), Savovski (8),  Angelovski (libero) oraz Gjorgi Gjorgiev jr, Iliev
Dania: Mikelsons (11), Jacobsen (4), Kjaer (7), Andersen (6), Jensen (19), Madsen (16), Hjorth (libero) oraz Nielsen (5), Hoff,  Uhrenholt (2)