Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. C: Holandia wygrała z Hiszpanią w swoim pierwszym meczu

ME M, gr. C: Holandia wygrała z Hiszpanią w swoim pierwszym meczu

Holandia pokonała 3:0 reprezentację Hiszpanii i udanie zainaugurowała swój występ na mistrzostwach Europy.  Mecz był wyrównany, w końcówkach setów lepsi okazali się Holendrzy, którzy nie popełnili błędów własnych i zdobyli cenne trzy punkty.

Spotkanie od początku stało pod znakiem wyrównanej, zaciętej walki (6:6). Dopiero seria ataków Nimira Abdel-Aziza pozwoliła Holendrom objąć prowadzenie (10:6). Utrzymywali je przez pewien czas, jednak Hiszpanie nie zamierzali się poddać i doprowadzili do wyrównania dzięki akcjom Andresa Villena (12:12). Między zespołami ponownie wywiązała się gra punkt za punkt, która trwała do samego końca seta. Ostatecznie górą byli siatkarze z Holandii po autowym uderzeniu Borja Ruiza oraz bloku Abdel-Aziza (25:23).

Już na początku drugiej partii Holendrzy objęli prowadzenie za sprawą asa serwisowego Wessela Keeminka (2:0). Nie wystrzegali się oni jednak błędów, co w połączeniu z atakami Victora Rodrigueza pozwoliło Hiszpanom wyrównać, a następnie przejąć inicjatywę (7:4). Utrzymywali dystans do połowy seta, kiedy akcje Robberta Andringi pomogły siatkarzom z Królestwa Niderlandów doprowadzić do remisu (15:15). Chociaż w końcówce zbudowali przewagę dzięki zagraniom Woutera Ter Maata oraz Michaela Parkinsona (23:19), to zespół z Półwyspu Iberyjskiego zniwelował straty i o wyniku decydowała gra na przewagi. W niej lepsi okazali się Holendrzy po ataku Abdel-Aziza i asie serwisowym Andringi (26:24).

Trzecią odsłonę meczu zdecydowanie lepiej otworzyli podopieczni trenera Roberto Piazzy za sprawą zagrań duetu Andringa/Abdel-Aziz (8:4). Po stronie hiszpańskiej Villena robił, co mógł, ale jego pojedyncze akcje to było za mało, by jego zespół zdołał odrobić straty (12:15). Dopiero seria pomyłek Holendrów, w połączeniu z akcjami Villeny pozwoliły siatkarzom z Półwyspu Iberyjskiego wyrównać (16:16). W końcówce pogrążyły ich jednak błędy własne, co spowodowało, że ich rywale ponownie odskoczyli (21:18). Hiszpanom nie udało się już doprowadzić do remisu – triumf drużyny z Królestwa Niderlandów przypieczętował as serwisowy Abdel-Aziza (25:22).

Holandia – Hiszpania 3:0
(25:23, 26:24, 25:22)

Holandia: Keemink (1), Van den Ert (3), Plak (6), Tuinstra (8), Abdel-Aziz (19), Andringa (11), Dronkers (libero) oraz Ter Maat (2), Parkinson (2) De Weijer i Wiltenburg
Hiszpania: Rodriguez Perez (8), Ruiz (8), Ramon (9), Villena (16), Fornez (6), Trinidad de Haro (1),  Ruiz Posadas (libero) Iribarne i Gimeno