Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, GR. C: Holandia wygrała i ma przynajmniej drugie miejsce

ME M, GR. C: Holandia wygrała i ma przynajmniej drugie miejsce

Holandia pewnie wygrała z Macedonią Północną 3:0 i ma już zapewnione przynajmniej drugie miejsce w grupie. Chwilowo wyprzedziła nawet Polskę na pozycji lidera, ale po wieczornym meczu Polaków powinno się to zmienić.

Mecz zaczął się od wymiany ciosów. Wśród Macedończyków punktował Aleksandar Ljaftow, a po drugiej stronie – Nimir Abdel-Aziz. Gospodarze trzymali się dzielnie i nie pozwalali uciec przeciwnikom (10:10). Dopiero w środkowej fazie seta zaczęła zarysowywać się niewielka przewaga podopiecznych trenera Piazzy (16:14). W bloku pokazał się Fabian Plak, a faworyci powoli budowali swoją przewagę (21:17). Asa serwisowego dołożył Abdel-Aziz, a Macedończycy nie mieli już czym odpowiedzieć. W końcówce pomarańczowi kontrolowali sytuację na boisku, a Gijs Jorna przypieczętował ich sukces w premierowej odsłonie (25:19).

W drugim secie na środku pokazał się Fabian Plak, a Holendrzy zaczęli go od prowadzenia 4:1. Gospodarzy do walki próbował poderwać Ljaftow, ale rywale odpowiedzieli szczelnym blokiem, a po kontrze Woutera Ter Maata powiększał się dystans dzielący oba zespoły (11:6). Kolejne oczka pomarańczowi zdobywali przy serwisie Wessela Keeminka, a rywale byli coraz bardziej bezradni (14:8). Macedończyków poderwał do walki jeszcze Ljaftow, a po akcji Wlado Milewa zbliżyli się do rywali na 19:22. Na więcej nie było ich stać. W końcówce popełniali błędy w ataku, a przy serwisie Twana Wiltenburga Holendrzy przypieczętowali wygraną w tej części spotkania (25:19).

W trzecim secie poszli za ciosem, po akcji Jorny szybko odskakując od przeciwników (4:1). Na środku swoją obecność zaznaczył Michael Parkinson, a sytuacja Macedończyków robiła się coraz trudniejsza (8:4). Gospodarze walczyli, ale Bennie Tuinstra odbierał im nadzieję na przedłużenie spotkania (14:8). Po akcjach Stojana Iliewa Macedończycy zbliżyli się jeszcze na 13:17, ale w końcówce warunki gry dyktowali Holendrzy. Raz po raz ztrzymywali rywali blokiem, a przy serwisie Keeminka zakończyli całe spotkanie (25:16).

Macedonia Północna – Holandia 0:3
(19:25, 19:25, 16:25)

Macedonia: Milew (4), Ljaftow (14), Despotowski (1), Madjunkow (5), Iljew (5), Sawowski (4), Angelowski (libero) oraz Gjorgiew G., Efremow i Kostikj (3)
Holandia: Keemink (3), Jorna (18), Plak (10), Abdel-Aziz (19), Ter Maat (), Parkinson, Andringa (libero) oraz Korenblek (1), Van Gardener, Meijs, Tuinstra (7), Wiltenburg (1)