Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. C: Czarnogóra nie dała rady Macedonii

ME M, gr. C: Czarnogóra nie dała rady Macedonii

W “polskiej” grupie w sobotę doszło do starcia zespołów, które mają nadzieję na awans do 1/8 finału mistrzostw Europy. Zdecydowanie lepiej w pojedynku Macedonii z Czarnogórą prowadzili sobie siatkarze gospodarzy grupy C, którzy nie stracili ani jednego seta.

Od pierwszych akcji warunki dyktowali goście. Po skutecznym bloku Czarnogórców interweniował trener Milenkoski (1:5). Skuteczny atak Aleksandara Ljafowa i seria bloków Macedończyków wyrównały wynik (5:5). Celnymi atakami wymieniali się Nikola Gjorgiew i Marko Bojić. W dalszej fazie seta skuteczniejsi byli gospodarze, gdy odskoczyli na dwa punkty, o czas poprosił trener Joksimović. Kolejne akcje to wymiana skutecznych ataków, siatkarze obu drużyn nie wstrzymywali ręki w ataku. Gospodarze górowali na siatce, przy stanie 19:16 kolejną przerwę wykorzystał czarnogórski szkoleniowiec. Siatkarze z Czarnogóry nie ustrzegli się niewymuszonych błędów. Gdy goście po ataku a następnie asie Iwana Zwicera obronili dwie piłki setowe, czas wykorzystał jeszcze trener Macedończyków (24:21). Seta zamknął dopiero atakiem między rękami blokujących Gjorgiew.

Z nową energią w drugiego seta weszli przyjezdni. Seria asów Vojina Cacicia skłoniła trenera Joshko Molenkoskiego do poproszenia o czas (3:6). Seria skutecznych zagrań Wlado Milewa sprawiła, że gospodarze odrobili straty (8:8). Passa Macedończyków trwała i po kontrataku Gjorgiewa interweniował trener Joksimović (10:8). Serię przy zagrywkach Filipa Sawowskiego przerwał dopiero atakiem Zwicer. W dalszej części seta Czarnogórcy nie pomagali sobie popełniając kolejne błędy. Gospodarze konsekwentnie punktowali, pozostając na prowadzeniu. Nie do zatrzymania był Gjorgiew, swoje akcje kończył również Milew. Mimo starań Vojina Cacicia Czarnogórcy nie zdołali odrobić wcześniej powstałych strat. Zupełnie nieudana zagrywka Luki Babicia zamknęła seta.

BEZ STRATY SETA

Otwarcie trzeciego seta było wyrównane. Po ataku przez środek Sawowskiego i asie Gjorgiewa gospodarze odskoczyli na 7:4. Podwójny blok na Aleksandarze Miniciu skłonił trenera Joksimovicia do poproszenia o czas (8:4). Z akcji na akcję dystans powiększał się. Czarnogórcy nie wykorzystywali swoich szans. W dalszej fazie seta Macedończycy zaczęli popełniać proste błędy. Dystans szybko stopniał i przy stanie 14:12 interweniował trener Mlenkoski. W kolejnych akcjach obie drużyny przeplatały swoje skuteczne zagrania a wynik pozostawał na styku. Dopiero w końcówce ponownie do głosu doszli gospodarze i po asie Sawowskiego ponownie wyszli na czteropunktowe prowadzenie (20:16). Czarnogórcy walczyli, ale nie byli w stanie odrobić wszystkich powstałych strat. W końcówce dobrze funkcjonował macedoński blok. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Sawowski.

Macedonia – Czarnogóra 3:0
(25:22, 25:18, 25:20)

Macedonia: Gjorgiew N. (20), Milew (9), Ljaftow (14), Despotowski (1), Madjunkow (4), Sadowski (11), Angelowski (libero) oraz Gjoergiew G.
Czarnogóra: Babić (5), Czcić (12), Joksimović , Bojić (5), Milić (2), Jovović (3), Delić (libero) oraz Minić (9), Zwicer (11), Djurović, Dubak i Milenković