Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. B: Hiszpanie bez szans w starciu ze Słowenią

ME M, gr. B: Hiszpanie bez szans w starciu ze Słowenią

Trwa rywalizacja w grupie B mistrzostw Europy. W Warnie reprezentacja Słowenii wywiązała się z roli faworyta i pewnie pokonała Hiszpanów. Siatkarze prowadzeni przez Ghoerghe Cretu nie stracili ani jednego seta. W kolejnym spotkaniu Bułgarzy zmierzą się z Ukrainą.

W mecz lepiej weszła Słowenia. Po ataku Jordiego Ramona wynik jednak szybko się wyrównał (3:3). Mimo tego Hiszpanie nie uniknęli prostych błędów, co przełożyło się na ich trzy oczka straty. Potrzeba było skutecznej gry Andresa Villeny w polu serwisowym i w ataku, żeby Hiszpania znów zbliżyła się do rywali (8:9). Jednak jej zawodnicy w dalszym ciągu nie potrafili wyeliminować ze swojej gry pomyłek (10:14). W dodatku Słoweńcy dobrze pracowali na siatce. Niewiele zmienił nawet as serwisowy Victora Rodrigueza (15:18). Słowenia pewnie zmierzała po wygraną w premierowej odsłonie, którą dała jej ostatecznie autowa zagrywka Ramona (19:25).

Drugiego seta także lepiej otworzyli Słoweńcy (2:0). Pewny atak Alvaro Gimeno sprawił jednak, że wynik niemal od razu się wyrównał. Później zawodnik nie zdołał uniknąć aż dwóch pomyłek na wagę trzech oczek straty Hiszpanii (5:8). Dystans zwiększył się jeszcze, gdy Słoweńcy przypomnieli rywalom o swojej dobrej grze blokiem, a autowy atak zanotował na swoim koncie Ramon. Ręki nie zamierzał za to wstrzymywać Klemen Cebulj (15:7). Dopiero w połowie seta gra Słoweńców się zacięła przez ich błędy własne. Nie zmieniło to układu sił w tej partii, a świetne akcje Tine Urnauta przybliżyły Słowenię do kolejnego zwycięstwa (20:12). Zdecydował o nim błąd piłki niesionej po stronie ekipy z Hiszpanii (15:25).

BEZ LITOŚCI

Dobrze wszedł w kolejną odsłonę Gimeno, którego skuteczne akcje dały Hiszpanii dwa oczka na starcie. Sytuacja szybko się odwróciła, gdy z przechodzącej piłki skorzystał Cebulj (5:3). Hiszpanie odrobili jednak straty i wykazali się czujną grą na siatce. Po asie serwisowym Alejandro Ribasa oraz kolejnym bloku to hiszpańska drużyna objęła dwupunktowe prowadzenie (11:9). Nie na długo, gdyż skuteczny w ataku okazał się Cebulj. Do tego doszedł as Urnauta, po którym Słowenia miała oczko więcej (12:11). Kontynuował dobrą grę w polu serwisowym, co skutkowało kolejnymi zdobyczami punktowymi Słoweńców (14:11). Rywale nie zdołali im już zagrozić. W okolicach końcówki świetnie atakował Cebulj, do czego dołożył jeszcze dwa asy serwisowe (22:15). „Kropkę nad i” postawił natomiast słoweński blok (25:15).

Słowenia – Hiszpania 3:0
(25:19, 25:15, 25:15)

Słowenia: Pajenk (7), Kozamernik (1), Ropret, Urnaut (14), Cebula (17), Wozić (8), Kovacić (libero) oraz Plninsić, Stalekar (4), Mujanović (1) i Braćko (1)
Hiszpania: Rodruguez (6), Ramon (8), Diedhiou (2), Villena (5), Fornes (5), Martin, Ruiz (libero) oraz Gimeno (4), Sanchez i Ribas (5)