Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. A: Belgia bez straty seta z Grecją

ME M, gr. A: Belgia bez straty seta z Grecją

Reprezentacja Belgii w pierwszym sobotnim meczu grupy A w trzech setach pokonała Grecję. Wynik 3:0 nie oznacza jednak, że poszło im lekko, łatwo i przyjemnie.  Grecy zagrali bardzo ambitnie i poza pierwszym setem starali się walczyć do samego końca. Była to pierwsza turniejowa wygrana Belgii.  W drugim meczu Polska zagra z Serbią.

Już na początku spotkania kibice mogli obejrzeć przedłużoną wymianem, którą atakiem z VI strefy skończył Mathijs Verhanneman (5:3). Potem proste błędy zaczęli popełniać Grecy, co sprawiło, że tracili już 5 oczek (5:10). Belgia kontrolowała wydarzenia na boisku, pewnie punktował Sam Deroo, a rywale nie byli w stanie zniwelować strat. Szybko Deroo doprowadził do piłki setowe i chociaż dwie z nich udało się jeszcze obronić Grekom, to Lennert Van Elsen zakończył tę odsłonę.

Druga część meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki, w ofensywie punktowali Nikos Zoupani oraz Verhanneman, widowiskowo na siatce grał Van Esen (14:14) i dopiero kontra Deroo sprawiła, że podopieczni Fernando Munoza prowadzili dwoma oczkami (17:15). Helleni się nie poddawali, asem popisał sie Stavros Kasampalis, a po kontrze Alexandrosa Raptisa to Grecy mieli oczko więcej na swoim koncie (19:18). W końcówce piąty bieg wrzucili gracze z Beneluksu, przy serwisach Mathijsa Desmeta odskoczyli na jeden punkt, a tę partię zakończył ponownie Van Elsen.

Błędy na początku trzeciego seta sprawiły, że Helleni szybko musieli gonić rywali. O to było trudno, bowiem cały czas skuteczny był Sam Deroo (9:6), aktywnie wspomagał go na prawym skrzydle Hendrik Tuerlinckx (14:9). Straty swojej ekipy starali się zmniejszyć Rafail Koimentakis oraz Zoupani (15:18), ale cały czas na prowadzeniu utrzymywali się reprezentanci Belgii (20:16). Grecy raz jeszcze zmniejszyli dystans do dwóch oczek (18:20), ale wtedy ponownie dał o sobie znać Desmet i jego zagrywki (22:18). Van Elsen potężnym blokiem doprowadził do piłki meczowej i chociaż tym samym odpowiedzieli jeszcze przeciwnicy znad Morza Śródziemnego (22:24), to ich zepsuty serwis zakończył cały pojedynek.

Belgia – Grecja 3:0
(25:16, 25:22, 25:22)

Belgia: Van Den Dries (3), Deroo (21), D’Hulst, Van Elsen (13), D’Heer (5), Verhanneman (11), Perin (libero) oraz Tuerlinckx (6), Thys, Ribbens (libero), Desmet (1)
Grecja: Papalexiou (1), Petreas (1), Kasampalis (3), Andreopoulos (2), Mouchlias (2), Protopsaltis (6), Kokkinakis (libero) oraz Zisis (libero), Zoupani (19), Stivachtis, Koumentakis (3), Voulkidis (3, Raptus