Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Polki zdecydowanie lepsze od Słowenii na inaugurację

ME K: Polki zdecydowanie lepsze od Słowenii na inaugurację

Polska reprezentacja kobiet pewnie i zdecydowanie wygrała ze Słowenią 3:0 w swoim inauguracyjnym meczu mistrzostw Europy. Biało-czerwone dominowały od początku do końca meczu. Ich rywalki nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu, w żadnym secie nie przekroczyły bariery 20 punktów.

Udane otwarcie mistrzostw przez Polki

Na początku spotkania na niewielkie prowadzenie wysunęła się drużyna ze Słowenii (5:3), biało-czerwonych to jednak nie zniechęciło gdyż bardzo szybko doprowadziły do remisu po 6. Gra obu zespołów wyrównała się i przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu. W końcu Polkom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie po punktowym bloku Agnieszki Korneluk (18:16). Słoweńskie siatkarki starały się jeszcze odmienić losy inauguracyjnego seta, jednak w końcówce ewidentnie lepsze były polskie zawodniczki. Kolejny punktowy blok, tym razem Magdaleny Jurczyk dał pięć punktów przewagi (23:18), a zepsuta zagrywka Słowenki zakończyła partię.

Odsłonę numer dwa lepiej zaczęły Polki, które bardzo szybko wysunęły się na kilka punktów do przodu (9:5). Sprawę biało-czerwonym zaczęły ułatwiać rywalki, które zaczęły popełniać więcej błędów niż w pierwszej partii. Po przerwie na żądanie trenera Marco Bonitty Słowenki starały się odrobić brakujące punkty, jednak polskie siatkarki nie pozwalały im rozwinąć skrzydeł i po „czapie” w wykonaniu Korneluk prowadziły 12:7. Błędy nie opuszczały Słowenek, co bardzo dobrze wykorzystywały podopieczne trenera Stefano Lavariniego i po asie serwisowym Jurczyk prowadziły dziesięcioma punktami (22:12). Autowy atak Izy Mlakar dał Polkom piłkę setową (24:14), a zerwany atak Evy Zatković ją zakończył.

Trzeciego seta również dobrze rozpoczęły biało-czerwone i po akcji Martyny Łukasik prowadziły pięcioma „oczkami” (9:4). Mimo starań słoweńskie siatkarki nie były w stanie doprowadzić do wyrównania, ani zbliżyć się wynikiem do Polek, które z każdą akcją zbliżały się do zakończenia spotkania na swoje konto. Po akcji Jurczyk Polska prowadziła 21:15, a następnie atak Moniki Fedusio ze skrzydła dał biało-czerwonym piłkę meczową (24:17). Ostatni punkt w meczu polska ekipa zdobyła po zepsutej zagrywce Słowenek.

Słowenia – Polska 0:3
(19:25, 14:25, 19:25)

Słowenia: Lorber (5), Zatković (9), Śiftar (7), Najdić, Velikonja (4), Planinsec (4), Banko (libero) oraz Mlakar (3), Pogaćar (2), Pucelj (1), Milosić, Mazej (libero)
Polska: Korneluk (9), Stysiak (13), Martyna Łukasik (13), Wołosz, Różański (5), Jurczyk (7), Stenzel (libero) oraz Fedusio (2), Wenerska, Gałkowska (3), Szczygłowska (libero)