Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K gr. D: Trzysetowe zwycięstwo Słowaczek, tie-break dla Finek

ME K gr. D: Trzysetowe zwycięstwo Słowaczek, tie-break dla Finek

W kolejnych meczach grupy D reprezentacja Słowacji mierzyła się z Hiszpankami. Słowacki zespół szybko narzucił swój rytm gry i do pokonania rywalek potrzebował tylko trzech setów. W kolejnym spotkaniu reprezentacja Finlandii zmierzyła się z gospodyniami – reprezentacją Estonii. Mecz od samego początku był bardzo zacięty i wyrównany. Obie drużyny przechodziły lepsze i gorsze chwile. Ostatecznie ze zwycięstwa po tie-breaku mogły cieszyć się fińskie zawodniczki.

PEWNE GRA SŁOWACZEK

Reprezentacja Słowacji zdecydowanie lepiej rozpoczęła zmagania z Hiszpankami w ramach kolejnego meczu grupy D. Słowaczki popełniały mniej błędów własnych, a także pewnie kończyły swoje akcje i budowały prowadzenie (11:6). Hiszpanki z czasem, przy dobrym przyjęciu, punktowały ze środka siatki (8:14), jednak kilka chwil później o czas poprosił właśnie szkoleniowiec hiszpańskiej kadry, bowiem jego zespół zaczął mylić się w ataku, a przewaga rywalek rosła (17:9). Czas nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, a pojedyncze akcje nie wystarczały by zatrzymać rozpędzone Słowaczki, które wygrały seta 25:17.

Drugi set rozpoczął się od wymiany punktów między zespołami, i choć szybko na prowadzenie wyszły Słowaczki to Hiszpanki nie traciły koncentracji, dokładały kolejne punkty blokiem i utrzymywały kontakt z rywalkami (6:4). Dzięki cierpliwej grze i lepszej grze w obronie Hiszpanki doprowadziły do remisu (10:10). W kolejnych fragmentach zespoły nie zwalniały tempa, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (15:15). Reprezentacja Słowacji jako pierwsza zaczęła budować prowadzenie (20:18). Ostatecznie o losach seta decydowała gra na przewagi (24:24), gdzie lepiej poradziły sobie Słowaczki (26:24).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od dobrych zagrywek po słowackiej stronie siatki. Dodatkowo obie drużyny dobrze prezentowały się w obronie, przez co nie brakowało długich akcji (5:5). Zarówno Słowaczki jak i Hiszpanki nie wystrzegały się błędów własnych (11:11). Lepiej technicznie akcje kończyły zawodniczki ze Słowacji (14:12). W kolejnych fragmentach Słowaczki utrzymywały prowadzenie, a kolejne dobre zagrywki pozwalały na powiększanie zaliczki (20:16). Hiszpanki miały problem z wykańczaniem akcji i ostatecznie ze zwycięstwa cieszyć się mogła reprezentacja Słowacji.

Słowacja – Hiszpania 3:0
(25:17, 26:24, 25:19)

Słowacja: Abrahamova, Kosekova, Palgutova, Sunderlikova, Kormendyova, Zernovic, Pallova (libero) oraz Hrusecka i Fricova
Hiszpania: Martinez Vea, Gracia, Varela Gomez, Prol, Schlegel Mosegui, Lazaro, Llabres (libero) oraz Mavrommatis Lopez, Arnada Muoz, De Paula Viana, Jimenez Ruiz i Camino Fernandez

Zacięta walka do samego kończa

Drużyny na początku zdobywały naprzemiennie punkty, jednak bardzo szybko na kilkupunktowe prowadzenie wyszła Finlandia (10:7). Przez większość seta, to właśnie fińskie siatkarki znajdowały się na niewielkim prowadzeniu, jednak nie zniechęcało to zawodniczek z Estonii. Wytrwałość Estonek została nagrodzona najpierw remisem, a później prowadzeniem (21:19). Finki nie dały rady już odwrócić losów inauguracyjnej partii i to Estonia zapisała na swoje konto pierwszego seta.

Odsłona numer dwa zaczęła się od wyrównanej wymiany (7:7). W pewnym momencie do głosu doszły zawodniczki z Finlandii, które dzięki kilku dobrym akcjom wysunęły się na prowadzenie (19:12). Estonki starały się ze wszystkich sił doprowadzić do remisu i w końcówce udało im się odrobić kilka punktów, jednak nie dały rady zatrzymać swoich przeciwniczek (25:20).

Od początku niemal do końca odsłony numer trzy rywalizacja między Estonią, a Finlandią toczyła się punkt za punkt. Żadna z drużyn nie miała zamiaru odpuszczać. Dopiero w końcówce Estonki wyszły na trzy „oczka” do przodu, jednak Finki bardzo szybko zajęły się odrabianiem strat. Waleczność fińskich zawodniczek opłaciła się, gdyż w końcu na tablicy wyników zagościł remis po 21. Rozpoczęła się zacięta rywalizacja, którą ostatecznie na swoją korzyść zapisał zespół z Estonii.

W partii numer cztery pierwsze na prowadzenie wyszły Finki (8:4). Siatkarki z Finlandii dzielnie utrzymywały się na prowadzeniu mimo, że Estonki zacięcie walczyły o remis. Gdy estońskie zawodniczki zbliżały się wynikiem do rywalek, te ponownie odskakiwały na dwa-trzy punkt. Ostatecznie estoński zespół nie zmienił sytuacji na boisku i to Finlandia doprowadziła do tie-breaka (25:20).

Tie-break od samego początku był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie miała zamiaru odpuszczać. W końcówce na dwa punkty odskoczyła Finlandia (14:12) i była na prostej drodze, żeby zakończyć mecz na swoją korzyść. Estonki nie zatrzymały już Finek, które zakończyły mecz wynikiem 15:13.

Estonia – Finlandia 2:3
(25:21, 20:25, 25:23, 20:25, 13:15)