Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K gr. C: Zacięty pojedynek wygrywa Grecja, trzy punkty dla Niemiec

ME K gr. C: Zacięty pojedynek wygrywa Grecja, trzy punkty dla Niemiec

W grupie C pierwsze na boisko w sobotę wyszły Szwedki i Greczynki. Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte, emocjonujące i pełne zwrotów akcji. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyć się mógł grecki zespół. W drugim meczu tej grupy Azerbejdżan zmierzył się z niemiecką reprezentacją. Przez pierwsze dwa sety Niemki dobrze kontrolowały sytuacje, jednak w trzeciej partii to Azerki pokazały się z lepszej strony i zapisały na swoje konto wygraną. Ostatecznie do dobrej gry niemieckie siatkarki wróciły w czwartym secie i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, żadna z drużyn nie miała zamiaru odpuszczać (6:6).W pewnym momencie na prowadzenie wysunęła się Szwecja (11:8). Greczynki nie miały jednak zamiaru odpuszczać i po chwili na tablicy wyników ponownie zagościł remis, tym razem po 11. Ponownie rywalizacja wyrównała się i żadna z ekip nie była w stanie wysunąć się na prowadzenie. Sytuacja nie ulegała zmianie aż do samego końca, drużyny grały na podobnym poziomie, a wynik oscylował wokół remisu (20:20). Zacięta walka trwała do samego końca inauguracyjnej odsłony, którą ostatecznie wygrał grecki zespół (25:23).

Drugi set również rozpoczął się od wyrównanej wymiany. W pewnym momencie Szwedkom udało się wygrać kilka akcji, które dały im czteropunktową przewagę (8:4). Greczynki starały się doprowadzić do wyrównania wyniku, jednak szwedzkie zawodniczki utrzymywały bezpieczną przewagę punktową (15:11). Mimo starań greckiej drużyny, sytuacja na boisku nie uległa zmianie i to szwedzka ekipa zmierzała po wygraną w drugim secie (22:19). Greczynki nie zatrzymały już swoich rywalek, które zakończyły seta wynikiem 25:19.

Od początku trzeciej odsłony drużyny grały na podobnym poziomie, a wynik oscylował wokół remisu (10:10). Sytuacja przez większość seta wyglądała podobnie i raz jedna, a raz druga drużyna wychodziła na niewielkie prowadzenie, które było bardzo szybko niwelowane. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca seta, który ostatecznie na swoje konto zapisały Greczynki (27:25).

Kolejny set w meczu rozpoczął się od wyrównanej gry, żadna z drużyn nie miała zamiaru odpuszczać. Dopiero w połowie seta Greczynkom udało się wyjść na trzy punkty do przodu (17:14). Szwedki starały się doprowadzić do wyrównania, jednak to greckie siatkarki miały widoczną przewagę i pewnie zmierzały po wygraną w meczu. Ostatecznie greckie siatkarki zakończyły trzecią partię wynikiem 25:22.

Szwecja – Grecja 1:3
(23:25, 25:19, 25:27, 22:25)

Podopieczne trenera Vitala Heynena jako pierwsze wyszły na prowadzenie w meczu z Azerbejdżanem (7:4). Azerki starały się gonić wynik rywalki, jednak były w stanie zdobywać tylko pojedyncze punkty i to głównie po błędach Niemek. Siatkarki z Niemiec bardzo dobrze wykorzystywały złą dyspozycje rywalek i pewnie zmierzały po wygraną w secie (22:9). Ostatecznie niemieckie zawodniczki wygrały do 13.

Drugi set był już bardziej wyrównany. W dalszym ciągu można było zobaczyć przewagę reprezentacji Niemic, jednak tym razem Azerki nie zostały w tyle i dzielnie goniły swoje przeciwniczki. Niestety ostatecznie azerski zespół nie dał rady odwrócić losów tej partii i to podopieczne trenera Vitala Heynena prowadziły w meczu 2:0.

Kolejny set wyglądał zupełnie inaczej, sytuacja na boisku zmieniła się o 180 stopni. Do głosu doszły Azerki i to one przewodziły wydarzeniami na boisku. Niemieckie siatkarki były nie do poznania. Popełniały bardzo dużo błędów i punktowały tylko z pojedynczych akcji, przez co były daleko w tyle za przeciwniczkami. Drużyna z Azerbejdżanu wykorzystała złą dyspozycje Niemek i wygrała partię do 12.

Od początku kolejnej partii podopieczne trenera Vitala Heynena udowadniały, że wynik poprzedniego seta, był tylko wypadkiem przy pracy. Niemki ponownie wróciły do swojej dobrej gry i ponownie to Azerki miały problem na boisku. Niemieckie siatkarki nie pozwoliły, żeby ich rywalki rozwinęły skrzydła i szybko zamknęły mecz wygrywając do 14.

Azerbejdżan – Niemcy 1:3
(13:25, 22:25, 25:12, 14:25)