Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME gr A: Polki wracają na zwycięską ścieżkę – komplet punktów w meczu z Belgią.

ME gr A: Polki wracają na zwycięską ścieżkę – komplet punktów w meczu z Belgią.

Po nieudanym meczu z Serbią reprezentacja Polski szybko chciała wrócić do wygrywania. Mecz przeciwko Belgijkom – rywalowi zagadce mógł być ku temu znakomitą okazją. Trener Stefano Lavarini postawił na swoją żelazną wyjściową szóstkę. Aleksandra Szczygłowska ponownie pełniła rolę przyjmującej, a tym razem do składu na swojej nominalnej pozycji powróciła Joanna Pacak.

Polki od początku meczu musiały się napracować w ataku, jednak tym razem udało się przełożyć okazje w kontrataku na punkty (3:0). Van Avermet dobrze radziła sobie w ataku. To jednak nie przekładało się na punkty, bo Polki odpowiednio dobrze radziły sobie w polu zagrywki (12:5). Britt Herbots wzięła więcej ciężaru gry na siebie i po wykorzystanej przez Van Gestel kontrze odrobiły odrobinę strat (13:10). Błędami własnymi Polki wpędziły się w duże kłopoty. W aut uderzyła Magdalena Stysiak (20:19). Receptą na problemy w przyjęciu okazał się dobry polski blok. Kłopoty okazały się przejściowe i pierwszą partię zakończył skuteczny atak Jurczyk (25:22).

Wysiłki Britt Herbots pomogły lepiej otworzyć drugiego seta Belgijkom. Coraz pewniej w ataku czuła się Olivia Rózański. Polkom znowu jednak ciężko było skończyć swoją akcję w pierwszym uderzeniu. Okazję wykorzystała zaś Celine Van Gestel (7:6). Na szczęście szybko udało się odrobić straty i po chwili walki punkt za punkt udało się odskoczyć między innymi dzięki soczystym uderzeniom Agnieszki Korneluk (13:10). Środkowa faza drugiego seta miała podobny scenariusz. Magdalena Stysiak dalej miała duże problemy w ataku, ale Łukasik złapała Jansenss pojedynczym blokiem (21:19). To jednak nie powstrzymało Żółtych Tygrysów od ataku, a Herbots bezwzględnie wykorzystywała problemy Polek z pierwszą akcją (23:23). Ponownie biało-czerwone uciekły jednak spod topora w ostatniej chwili. (25:23).

Magdalena Jurczyk czuła się bardzo dobrze we współpracy z Joanną Wołosz (4:4). Obie drużyny popełniały jednak coraz więcej błędów. Martyna Łukasik wysłała „samolot” na belgijską stronę boiska dając ponownie gospodyniom prowadzenie (11:10). Problemy w ataku Belgijek utrzymywały Polki przy życiu, aż bardzo ważną akcję mocnym uderzeniem skończyła Stysiak (18:15). Polski blok okazał się kluczowy w rozstrzygnięciu trzeciego seta. Pomimo ambitnej walki w końcówce autowa zagrywka Van Avermaet zakończyła mecz (25:21).

Belgia – Polska 0:3
(22:25, 23:25, 21:25)

Belgia: Herbots (22), Lemmens (1), Van Gestel (9), Janssesn (3), Van De Vyver (1), Van Avermaet (5), Rampelberg (libero) oraz Martin (1), Krenicky i Stragier
Polska: Korneluk (12), Stysiak (17), Łukasik (7), Wołosz (1), Różański (11), Jurczyk (8), Stenzel (libero) oraz Fedusio (1), Wenerska, Pacak, Gałkowska i Szczygłowska (libero)