Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: MCKiS walczył, ale nie wywiózł punktów z Nowej Soli

I liga M: MCKiS walczył, ale nie wywiózł punktów z Nowej Soli

W pierwszym meczu 13. kolejki I ligi mężczyzn MKST Astra Nowa Sól podejmowała MCKiS Jaworzno. Spotkanie było nierówne. Dłuższymi fragmentami w pierwszych trzech setach gra toczyła się punkt za punkt. W czwartej odsłonie warunki dyktowali już gospodarze i to nowosolanie dopisali do swojego konta komplet oczek. Statuetkę MVP odebrał Tomasz Pizuński.

Zacięta inauguracja

Pierwsze akcje spotkania należały do Patryka Strzeżka. Gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. Celne zagrywki posyłał Patryk Czyrniański, dobrze funkcjonował blok gospodarzy (6:5). W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne ataki przeplatały z pomyłkami. Wynik wciąż oscylował wokół remisu (13:13). Sytuacja odmieniła się przy zagrywkach Artura Sługockiego. Po kontrataku Jakuba Grzegolca interweniował trener Krzyśko (14:17). W dalszej fazie seta jaworznianie utrzymywali przewagę. Dopiero w końcówce po atakach Brzezińskiego i Czyrniańskiego na tablicy wyników pojawił się remis a o czas poprosił trener Wątorek (20:20). Po tej przerwie zespoły głównie wymieniały się skutecznymi atakami. Blok na Kryńskim i zagranie Strzeżka dały ostatnie punkty gościom.

Złe dobrego początki

Po asie Strzeżka MCKiS prowadził 4:1 w drugiej partii. Dobrze funkcjonował blok gości i przy stanie 7:3 dla jaworznian interweniował trener Krzyśko. Skuteczne ataki Tomasza Pizuńskiego pozwoliły zmniejszyć dystans. W szeregach gości zaczęły mnożyć się błędy. Po nieudanym ataku Grzegolca wynik wyrównał się a gdy swojej akcji nie skończył Strzeżek, o czas poprosił trener Wątorek (12:9). Ze zmiennym szczęściem atakował Tomasz Kryński. Z czasem dystans utrzymywał się. Przy stanie 17:14 w szeregach MCKiS-u nastąpiła podwójna zmiana. W końcówce siatkarze obu drużyn dyskutowali z sędzią, za co zostali upomniani. Przy stanie 20:16 o czas poprosił jeszcze szkoleniowiec jaworznian. Gdy asa dołożył Pizuński, było już 22:16. Blok na Strzeżku zakończył drugą odsłonę.

Set błędów

Od pierwszych akcji trzeciego seta trwała gra punkt za punkt. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami szczególnie w polu zagrywki. Dopiero atak Pizuńskiego i as Kryńskiego wyprowadziły nowosolan na prowadzenie 13:11. Głównie przez błędy gospodarzy po chwili na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (14:14). W dalszej fazie seta nie brakowało przedłużonych wymian, jednak wciąż żaden z zespołów nie był wstanie zbudować przewagi na dłużej. Ofensywa gości opierała się na Strzeżku. W końcówce ponownie zaczęły mnożyć się błędy. Po efektownym zagraniu Mateusza Pietrasa było 23:23. Sprytne zagranie Pizuńskiego dało piłkę setową Astrze, ale Pietras doprowadził do gry na przewagi. Dopiero po bloku na Strzeżku gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Pod kontrolą gospodarzy

W czwartej partii gospodarze kontynuowali skuteczną grę. Po ataku w taśmę Strzeżka Astra prowadziła 5:3. Po tej akcji pomocy medycznej potrzebował Gepfert, ale po chwili libero wrócił do gry. Atak i as Sługockiego pozwoliły złapać kontakt punktowy (6:5). Przyjezdni nie zdołali pójść za ciosem. Po bloku na Grzegolcu interweniował trener Wątorek (9:6). Raz za razem punktował Marcin Brzeziński. Gdy zagrywką zapunktował Czyrniański było już 15:9. Przy stanie 15:10 szkoleniowiec MCKiS-u sięgnął po podwójną zmianę. Swoje akcje kończył Kamil Drzazga. Wysoką skuteczność utrzymywali lewoskrzydłowi zespołu z Nowej Soli (20:12). W końcówce przepychankę na siatce wygrał jeszcze Grzegorz Jacznik (22:14). Przy zagrywkach Jakuba Gawła goście odrobili kilka punktów, dlatego o czas poprosił trener Krzyśko (22:17). Atak po skosie Brzezińskiego dał serię piłek meczowych nowosolanom (24:18). Autowy atak Sługockiego dał ostatni punkt rywalom.

MVP: Tomasz Pizuński

MKST Astra Nowa Sól – MCKiS Jaworzno 3:1
(23:25, 25:18, 27:25, 25:18)

Astra: Kryński (10), Jacznik (4), Skibicki (5), Pizuński (15), Drzazga (9), Czyrniański (14), Foltnowicz (libero) oraz Majewski-Nowak i Brzeziński (9)
MCKiS: Strzeżek (18), Polok (7), Grzegolec (8), Sługocki (11), Pietras (12), Szczechowicz (2), Gepfert (libero) oraz Waszczuk (libero), Borończyk, Wojtaszkiewicz, Horoszkiewicz, Czerwiński i Gaweł (1)