Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Jaworznie. Pierwsze zwycięstwo beniaminka

I liga M: Podział punktów w Jaworznie. Pierwsze zwycięstwo beniaminka

Na zakończenie trzeciej kolejki MCKiS Jaworzno podejmował Lechię Tomaszów Mazowiecki. Pierwsze dwa sety były popisem dobrej gry gospodarzy, jednak w trzeciej odsłonie wyrównaną końcówkę wygrali tomaszowianie, którzy ostatecznie doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii lepiej poradzili sobie zawodnicy z Jaworzna.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów między zespołami (4:4), ale kilka chwil później prowadzenie budowali gospodarze (7:4). Z lewego skrzydła punktował Kristaps Smits (6:8), lecz przy zagrywkach Michała  Szczechowicza prowadzenie zespołu z Jaworzna rosło (11:6). O  cza po prosił Mateusz Mielnik, jednak kolejne dobrbe zagrywki i ataki Patryk Strzeżka pozwalały na utrzymywanie zaliczki (16:9). Serię rywali przerwał Wiktor Musiał (10:16). W kolejnych fragmentach setach zespół z Jaworzna nie tracił koncentracji i pewnie wykorzystywał swoje szanse, choć rywale również nie zwalniali ręki. W końcówce obserwowaliśmy emocjonujące wymiany między zespołami, lecz ostatecznie seta zakończył Patryk Strzeżek (25:22).

Drugi set to lepszy moment gry tomaszowian, w którym raz po raz punktował Kristaps Smits (6:2). Na taki bieg wydarzeń szybko zareagował szkoleniowiec gospodarzy. Z drugiej piłki kiwał Michał Szczechowicz (4:8). Przez podwójny blok przebił się Kristaps Smits (12:8), a z drugiej strony siatki kontratak skończył Patryk Strzeżek (9:12), kilka chwil później dokładając punktowy blok (12:13). Ostatecznie gospodarze doprowadzili do remisu (16:16), a po błędzie Marcela Hendzelewskiego o czas poprosił Mateusz Mielnik. Przyjezdni popełniali kolejne błędy własne, a kolejne kontrataki wykorzystywali zawodnicy z Jaworzna ostatecznie przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:19).

W pierwszych akcjach mocnym atakiem popisał się Grzegolec (4:2), a kilka chwil później zatrzymany został Marcel Hendzelewski (6:3). Trener Mielnik dokonywał kolejnych zmian, dodatkowo z pola zagrywki punktował Wiktor Musiał (7:6). Po raz kolejny gospodarze punktowali blokiem (9:9). Wyrównana gra toczyła się przez dłuższy czas, jednak również w tym secie, w końcówce, prowadzenie zaczęli budować jaworzanianie. Wyższość bloku gospodarzy musiał uznać Wiktor Musiał (23:21). O czas poprosił Mateusz Mielnik, ostatecznie o losach seta decydowała wyrówna końcówki (23:23). Ostatecznie grę na przewagi lepiej rozstrzygnęli zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego (28:26).

Set lepiej rozpoczął się dla zawodników tomaszowskiej Lechii, którzy zbudowali dwupunktowe prowadzenie (8:6), jednak po punktowym bloku to gospodarze byli o „oczko” lepsi (9:8). Jednak po przerwie kolejne punkty zdobywał Marcel Hendzelewski (13:9). Serię rywali przerwał Karol Borończyk, jednak przewaga przyjezdnych utrzymywała się również w kolejnych fragmentach (15:11). MCKiS Jaworzno jeszcze próbował wrócić do walki, a przy zagrywkach Poloka odrobili znaczną część strat (16:18). W końcówce ostatecznie na tablicy wyników pojawił się remis (22:22). Po kolejnym punktowym bloku jako pierwsi piłkę setową mieli tomaszowianie (24:22). Ostatecznie, po przerwie, seta zakończył Kristaps Smits (25:22).

emocje do ostatniej piłki

Przy dobrych zagrywkach Michała Szczechowicza od punktowej zaliczki tie-breaka rozpoczęli gospodarze (3:0). Serię rywali przerwał Przemysław Toma (1:3), a atakiem z lewej strony kilka chwil później odpowiedział Szczepan Czerwiński (6:2). Na zmianę stron zespoły schodziły po ataku Artura Sługockiego z szóstej strefy (8:4). Po krótkiej przerwie gospodarze zaczęli popełniać błędy własne, a tomaszowianie punkt po punkcie niwelowali straty (7:8). W końcówce  nie brakowało emocji. Wyższość bloku gospodarzy musiał uznać Wiktor Musiał (14:11). Atak ze skrzydła skończył jeszcze Marcel Hendzelewski, ale w kolejnej akcji mecz zakończył Pietras (15:11).

MVP: Artur Sługocki
MCKiS Jaworzno – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2
(25:22, 25:19, 26:28, 22:25, 15:12)

MCKiS Jaworzno: Szczechowicz (7), Polok (13), Grzegolec (6), Sługocki (15), Strzeżek (16), Pietras (12), Gepfert (libero) oraz Wojtaszkiewicz, Borończyk (3), Czerwiński (6), Waszczuk (libero), Horoszkiewicz
Lechia Tomaszów Mazowiecki: Strena (7), Smits (24), Musiał (30), Neroj (1), Warda (3), Hendzelewski (12), Jaglarski (libero) oraz Przybyłek, Toma (3), Szlęzak (1), Białecki (1)