Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mazurek kończy karierę, ale zostaje w Pałacu

Mazurek kończy karierę, ale zostaje w Pałacu

fot. Łukasz Krzywański

Ewa Kowalkowska odchodzi z Pałacu Bydgoszcz. Na stanowisku menedżerki i koordynatorki marketingu zastąpi ją…Magdalena Mazurek, która kończy karierę. – – 22 lata kariery sportowej… trudno będzie streścić tyle wspaniałych lat w kilku zdaniach Ta niesamowita, pełna poświęceń i wielu wyrzeczeń przygoda musiała się kiedyś skończyć. Będzie mi brakować tych emocji, meczowej atmosfery, kibiców, trenerów, zawodniczek, z którymi co sezon pisałyśmy inną historię. Na przestrzeni tylu siatkarskich lat poznałam wielu wartościowych ludzi, zwiedziłam mnóstwo ciekawych miejsc zdobyłam sporo pucharów i cennych medali. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy wierzyli we mnie i wspierali mnie przez te lata, bo dzięki wam mogłam realizować swoje marzenia – powiedziała Mazurek.

Ewa Kowalkowska odchodzi z Pałacu Bydgoszcz. W latach 1992-2011 była zawodniczką bydgoskiego zespołu (z zaledwie rokiem przerwy w sezonie 98/99 na Augusto Kalisz). W tym czasie zdobyła z Pałacem mistrzostwo, Puchar, Superpuchar Polski. Była także kapitanem reprezentacji Polski na MŚ w 2002 roku a wcześniej, w 1999 roku na ME wybrana najlepszą zagrywającą (pierwsza w historii nagroda indywidualna dla polskiej siatkarki w historii występów Polek na ME). Długo by wymieniać osiągnięcia, tytuły i zasługi… na parkiet „bazy szkoleniowej” w SP 31 weszła po raz pierwszy w 5 klasie, w roku 1986. Po zakończeniu kariery Ewa Kowalkowska w 2011 przeszła do biura klubu i jeszcze do końca maja pełni wiele funkcji związanych z funkcjonowaniem drużyny, w tym dbałość o szeroko pojęty marketing w OnlyBio Pałacu Bydgoszcz w Tauron Lidze.Niestety nie jestem w stanie wymienić wszystkich osób ,którym chciałabym podziękować , więc słowo „dziękuję” kieruje do wszystkich, których spotkałam w swoim sportowym życiu. To dzięki Wam były to cudowne lata. Życzę każdemu młodemu człowiekowi aby znalazł w swoim życiu taką pasję jaką była i nadal będzie dla mnie siatkówka. Nie żegnam się z Wami tylko mówię do zobaczenia, a Pałacowi życzę pełnych trybun i zwycięstw. Teraz dołączam do najlepszych kibiców na świecie, bo tylko siatkówka ma takich – powiedziała Ewa Kowalkowska.

Obowiązki menadżerki w klubie przejmuje Magdalena Mazurek, co oznacza, że rozgrywająca kończy karierę sportową. W sumie były to 22 owocne lata na parkietach, z czego aż 12 w Pałacu. Wśród zdobyczy Mazurek  wymienić należy m.in. mistrzostwo Polski (z Winiarami Kalisz 2007), wicemistrzostwo (z GCB Adrianą Bydgoszcz, 2005), brązowy medal Top Teams Cup (z Pałacem jako Bankiem Pocztowym i z Kowalkowską na ataku, w 2002), złoto Uniwersjady w 2007. – 22 lata kariery sportowej… trudno będzie streścić tyle wspaniałych lat w kilku zdaniach Ta niesamowita, pełna poświęceń i wielu wyrzeczeń przygoda musiała się kiedyś skończyć. Będzie mi brakować tych emocji, meczowej atmosfery, kibiców, trenerów, zawodniczek, z którymi co sezon pisałyśmy inną historię. Na przestrzeni tylu siatkarskich lat poznałam wielu wartościowych ludzi, zwiedziłam mnóstwo ciekawych miejsc zdobyłam sporo pucharów i cennych medali. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy wierzyli we mnie i wspierali mnie przez te lata, bo dzięki wam mogłam realizować swoje marzenia. Choć zamykam ten piękny rozdział mojego życia, teraz czeka mnie nowe wyzwanie. Zamierzam wykorzystać swoje doświadczenie z siatkówki, aby inspirować innych i przyczyniać się do rozwoju sportu, który tak bardzo kocham. Już się nie mogę doczekać, bo znów zobaczymy się na hali, tyle że w innej odsłonie. Do zobaczenia na boisku życia – powiedziała była rozgrywająca.

– Bardzo dziękujemy Ewie za grę za czasów największych sukcesów Pałacu a później za pracę menadżerską, to w sumie 37 lat lojalności i największego zaangażowania we wszystkie działania klubu. Życzę Ewie wszystkiego co najlepsze na nowej drodze zawodowej , a nasze drzwi są dla Ewy zawsze szeroko otwarte. Witamy na pokładzie Magdę Mazurek , która zaczyna przygodę jako menadżer w naszym klubie. Jestem pewien, że godnie zastąpi Ewę Kowalkowską na tym odpowiedzialnym stanowisku – stwierdził prezes Piotr Makowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę