Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maximiliano Cavanna: Smak meczów o 7. miejsce jest gorzki

Maximiliano Cavanna: Smak meczów o 7. miejsce jest gorzki

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Pokazaliśmy dobrą formę na początku i może dlatego oczekiwania były tak wysokie. Dobrze byłoby być w czwórce, awansować do półfinału. Byłoby to bardzo satysfakcjonujące dla klubu i dla nas, ale trzeba być pozytywnym i wierzyć, że to był dobry sezon – podsumował sezon 2020/2021 rozgrywający Maximiliano Cavanna.

Aluron CMC Warta Zawiercie w fazie zasadniczej zajęła 7. miejsce. W play-off zawiercianie nie zdołali sprawić niespodzianki a w dwumeczu ze Ślepskiem Malow Suwałki przegrali po złotym secie i w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na 8. lokacie. – Był to sezon dziwny i niezwyczajny. Na początku pokazaliśmy bardzo dobry poziom siatkówki i było to w meczach z dużymi klubami, takimi jak Warszawa, Bełchatów i ZAKSA. Myślę, że mieliśmy duży potencjał. Pokazaliśmy go na początku, później mieliśmy zły okres, bo dużo z moich kolegów – prawie wszyscy – mieli koronawirusa. Potem oczywiście sporo wysiłku kosztował nas powrót do naszej gry z początku sezonu. Jeżeli w końcówce gra się o 7. lub 8. miejsce, to smak takich meczów jest gorzki. Pokazaliśmy dobrą formę na początku i może dlatego oczekiwania były tak wysokie. Dobrze byłoby być w czwórce, awansować do półfinału. Byłoby to bardzo satysfakcjonujące dla klubu i dla nas, ale trzeba być pozytywnym i wierzyć, że to był dobry sezon – podsumował minione rozgrywki Maximiliano Cavanna.Argentyński rozgrywający dołączył do zawiercian przed sezonem 2020/2021. – Dla mnie był to pierwszy sezon w Polsce. PlusLiga jest naprawdę bardzo silna i podobało mi się to. Nigdy nie myślałem, że będę miał okazję tutaj grać. Naprawdę jestem bardzo zadowolony i wdzięczny temu pięknemu krajowi oraz Aluron CMC Warcie Zawiercie za zaufanie – stwierdził siatkarz.

Co z tych 10 miesięcy w Polsce Cavanna zapamięta najbardziej? – Kiedy przyjechaliśmy do Bełchatowa w pierwszej części sezonu i pokonaliśmy gospodarzy 3:1. Graliśmy naprawdę bardzo dobrze, to był wysoki poziom siatkówki. Był to jeden z najlepszych momentów w mojej pamięci. I zakwalifikowanie się do turnieju finałowego Pucharu Polski, przegrana 2:3 przeciwko Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wiedząc, że gramy z wielką drużyną i finalistą ligi. Na boisku pokazaliśmy się na tyle dobrze, na ile było nas stać, i byliśmy blisko zwycięstwa. Nie zapomnę o tym. Nieważne, że przegraliśmy, ale było to bardzo pozytywne. Nasz zespół dał z siebie wszystko – odpowiedział siatkarz.

źródło: aluroncmc.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę