Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matteo Martino zawieszony na dwa miesiące

Matteo Martino zawieszony na dwa miesiące

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Matteo Martino to dość znany w Polsce przyjmujący, który w sezonie 2012/13 reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. Jego kariera ma się ku końcowi, ale w tym sezonie można go było zobaczyć w barwach Pallavolo La Bolente Aqui Terme grającego w serie B. Jego przygoda z tym zespołem prawdopodobnie się skończyła.

Jak informuje trybunał federalny FIPAV (włoskiej federacji siatkarskiej – przyp. aut.) Matteo Martino opublikował w swoich social mediach film, na którym komentuje poziom sportowy jednej z przeciwnych drużyn – Cus Genova. Przyjmujący wyrażał się o poziomie rywali w bardzo negatywny sposób, stąd w ogóle doszło do postępowania przeciwko niemu. Jak napisano w wyroku Martino  – kpił i jawnie nabijał się z przeciwnej drużyny. Wypowiadał się na jej temat publicznie w sposób skandaliczny. Rozpowszechniając ten film Włoch złamał również przepisy kodeksu sportowego zachowania CONI (Włoskiego Komitetu Olimpijskiego – przyp. aut.)Zgłoszenia przeciwko Matteo Martino dokonano z bezpośrednio pokrzywdzonego klubu – Cus Genova. Krótkie śledztwo wykazało, że pomimo zaprzeczeń takie zachowanie faktycznie miało miejsce stąd wyrok. Dwa miesiące zawieszenia od jakiejkolwiek aktywności nadzorowanej przez FIPAV. Oznacza to, że przyjmujący żeby pozostać na parkiecie musi sobie znaleźć klub poza Italią.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę