Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mateusz Żarczyński: Chcę pomóc w odbudowie świetności klubu

fot. https://1.bundesliga.vfb-suhl.de/

Klub #VolleyWrocław regularnie ogłasza transfery siatkarek. W przyszłym sezonie zmiany nastąpią także w sztabie trenerskim. Stanowisko drugiego trenera obejmie Mateusz Żarczyński, który już wcześniej był związany z dolnośląskim zespołem.

Mateusz Żarczyński urodził się w Bielawie w 1990 roku. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. W latach 2015-2017 był asystentem trenera w Impel Wrocław, a w 2016 zdobył z tą drużyną brązowy medal. Umiejętnie dzielił swoje obowiązki, pracując również z młodzieżą Impela. Tam pełnił rolę asystenta i statystyka. Zaowocowało to kilkoma medalami mistrzostw Polski. Żarczyński związany był także z reprezentacją Polski kobiet U-20.Po przygodzie w #VolleyWrocław wyjechał do Niemiec, gdzie w VfB Suhl pełnił funkcję asystenta. Rok później przejął stery tego zespołu i później prowadził ten zespół, jako pierwszy trener, przez kolejne dwa sezony. W sezonie 2020/2021 zdecydował się pozostać w niemieckiej ekstraklasie kobiet. W Dresdner SC pełnił obowiązki drugiego asystenta trenera Aleksandra Waibla i jednocześnie statystyka. Rozgrywki jego drużyna zakończyła ze złotym medalem. Oprócz tego jest asystentem trenera żeńskiej kadry Czech i od niedawana może pochwalić się awansem na tegoroczne mistrzostwa Europy. Obecnie kraj ten rywalizuje w Lidze Europejskiej, gdzie bardzo dobrze sobie radzi. Siatkarki z 14 punktami na koncie wygrały grupę C i awansowały do Finałów, gdzie w półfinale 19 czerwca zmierzą się z Bułgarią.

Po 4 latach rozłąki wracam do Wrocławia. Cieszę się bardzo, że wracam do dobrze znanego mi środowiska. Wracam do Wrocławia, ponieważ mam w klubie kilku przyjaciół, dla których klub stanowi wszystko i chcę pomóc w odbudowie świetności klubu. Nie ukrywam również, że bardzo interesował mnie powrót ze względu na Dawida Murka. Mam nadzieję, że stworzymy zgrany duet i będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki – tak na temat transferu powiedział Mateusz Żarczyński.

Bardzo cieszę się z tego, że do Wrocławia wraca Mateusz Żarczyński. Współpracowaliśmy kilka lat temu i zawsze robił na mnie bardzo dobre wrażenie – przygotowaniem do treningów i sumiennością. Następnie zdobył doświadczenie w lidze niemieckiej i reprezentacji Czech. Dziś wraca do domu, by pomóc nam w dalszym rozwoju klubu. Na pewno będzie bardzo merytorycznym wsparciem dla Dawida Murka i liczę na to, że panowie stworzą dobry duet na ławce trenerskiej naszej drużyny – powiedział Jacek Grabowski – prezes #VolleyWrocław.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w Tauron Lidze

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę