Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Poręba: Wyszliśmy z dołka i możemy być zadowoleni

Mateusz Poręba: Wyszliśmy z dołka i możemy być zadowoleni

fot. www.indykpolazs.pl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w czwartek, 29 grudnia wrócili do zajęć po tygodniowej przerwie świątecznej. Akademicy z Kortowa na krótki urlop udali się w bardzo dobrych humorach – olsztynianie w grudniu wygrali wszystkie 5 spotkań, a tuż przed świętami Bożego Narodzenia, pokonali w Iławie ekipę Jastrzębskiego Węgla. – Nie ukrywam, że tydzień wolnego dał mi bardzo dużo. Zresetowałem głowę, a czwartkowy trening (pierwszy po przerwie świątecznej – red.), pokazał mi, że było mi to bardzo potrzebne – czułem się rewelacyjnie. Czerpię przyjemność z siatkówki i mam nadzieję, że będzie ona trwać jak najdłużej – powiedział Mateusz Poręba.

 Rozmawiamy kilka dni po Świętach Bożego Narodzenia. Jak je spędziłeś – udało ci się odpocząć od siatkówki?

Mateusz Poręba: – Zdecydowanie udało mi się odpocząć. Nie ukrywam, że tydzień wolnego dał mi bardzo dużo. Zresetowałem głowę, a czwartkowy trening (pierwszy po przerwie świątecznej – red.), pokazał mi, że było mi to bardzo potrzebne – czułem się rewelacyjnie. Czerpię przyjemność z siatkówki i mam nadzieję, że będzie ona trwać jak najdłużej.

Widziałem również na twoich mediach społecznościowych, że miałeś okazję wyjechać również za granicę…

– Poleciałem na swoje pierwsze, zagraniczne wakacje do Rzymu. W ciągu 3 dni przemierzyliśmy łącznie 60 kilometrów, więc nie było mowy o odpoczynku fizycznym (uśmiech). Jestem zadowolony z wyprawy, dowiedziałem się z niej bardzo dużo o Rzymie i okolicach. W przyszłości będę chciał odbywać więcej takich krótkich wycieczek.

Czy 2022 rok był przełomowym dla Mateusza Poręby?

– Zawsze pod koniec roku mówi się, że można było coś robić lepiej. Wyszliśmy z dołka i możemy być zadowoleni z lepszej gry i serii zwycięstw, która miała miejsce w ostatnim miesiącu. Dla mnie osobiście jest wciąż wiele rzeczy do poprawy. Liczę, że po krótkim odpoczynku, który mieliśmy przez okres świąteczny, będzie jeszcze lepiej.

Czy dzięki występowi w reprezentacji Polski, udziałowi w mistrzostwach świata i zdobyciu srebrnego medalu, stałeś się jeszcze pewniejszym siebie siatkarzem?

– Zdobywanie medali czy trofeów daje dużą pewność siebie. Moje umiejętności powiększyło jednak trenowanie z najlepszymi. Oprócz reprezentacji, to w naszej drużynie również mamy bardzo wysoki poziom i wciąż chcemy się rozwijać. Podsumowując – jestem pewniejszy siebie i z tego bardzo się cieszę.

A jak podsumujesz pierwszą część sezonu w wykonaniu Indykpolu AZS Olsztyn?

– Tak, jak powiedziałem – jestem zadowolony ze zwycięstw, które miały miejsce pod koniec roku. Mam jednak lekki niedosyt, bowiem w kilku spotkaniach mogliśmy zdobyć więcej punktów. Pozwoliłoby to nam na grę w Pucharze Polski, czego bardzo żałuję. W sporcie nie zawsze jednak się wygrywa i miejmy nadzieję, że pod koniec fazy zasadniczej będziemy mieli dobrą sytuację, aby grać o najwyższe miejsca.

Czego można tobie życzyć na nowy rok?

– Przede wszystkim zdrowia.

Rozmawiał Mateusz Lewandowski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę