Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Poręba: Jesteśmy mocno niezadowoleni ze swojej gry

Mateusz Poręba: Jesteśmy mocno niezadowoleni ze swojej gry

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zdajemy sobie sprawę, że będą chcieli wygrać to spotkanie, zwłaszcza, że my jesteśmy po serii porażek. Grają całkiem dobrą siatkówkę i nie będzie to łatwy mecz – mówił Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn przed czwartkowym, wyjazdowym spotkaniem z Barkomem Każany Lwów.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do niedzielnego starcia z Projektem Warszawą, przystąpili bez trzech zawodników: Karola Butryna, Moritza Karlitzka i Dawida Siwczyka. Akademicy z Kortowa nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z Projektem Warszawą, ulegając w trzech setach. Dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur to szósta porażka w tym sezonie – olsztynianie pozostali w ligowej tabeli na 11. miejscu.Jakie problemy dostrzega Mateusz Poręba, środkowy akademików z Kortowa? – Mogą one wynikać z braku stałego treningu. Cały czas borykamy się z problemami zdrowotnymi, które powodują wypadnięcie niektórych zawodników. Jest to bardzo irytujące i staramy się temu przeciwdziałać. Jeśli chodzi o mecz z Projektem Warszawa, to bardzo widoczny był brak Karola Butryna. Jest to jeden z liderów, który ciągnie naszą grę. Jesteśmy mocno niezadowoleni ze swojej gry, ponieważ powinniśmy sobie poradzić nawet z takimi problemami – przyznał środkowy i dodał: – Trener jest na tyle dobrym szkoleniowcem, że wie, nad czym musi poprawić. W przygotowaniach do kolejnego spotkania sporo czasu poświęciliśmy na treningi indywidualne. Każdy z nas pracował nad elementem, który nie funkcjonuje, aby wszystko połączyło się w całość, a gra wyglądała lepiej.

Szansą na przełamanie złej passy, będzie czwartkowe, wyjazdowe spotkanie z Barkomem Każany Lwów (godz. 18:30). Siatkarze prowadzeni przez Ugisa Krastinsa to beniaminek tegorocznych rozgrywek PlusLigi. Z powodu wojny na Ukrainie swoje domowe spotkania Barkom Każany rozgrywa w krakowskiej hali na Suchych Stawach. Ekipa z Lwowa choć rozpoczęła tegoroczny sezon od pięciu porażek, to trzykrotnie uległa po tie-breaku (z Projektem Warszawa, GKS Katowice oraz Cuprum Lubin). Pierwsze, historyczne zwycięstwo w PlusLidze nastąpiło 1 listopada, kiedy to beniaminkowie pokonali przed własną publicznością PGE Skrę Bełchatów (3:2). Kilka dni później, zespół prowadzony przez Krastinsa, pokonał bez straty seta Cerrad Enea Czarnych Radom. W ostatniej kolejce, ekipa z Lwowa musiała uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, nie zdobywając nawet seta. W ligowej tabeli, Barkom Każany są na 13 miejscu, z dorobkiem 9 punktów.

Kto wiedzie prym w drużynie z Ukrainy? Z całą pewnością są to: atakujący Vasyl Tupchii (173 pkt. zdobyte do tej pory), środkowy Artem Smoliar (60 pkt., z czego 20 w bloku) czy przyjmujący – Julius Firkal (92 „oczka”) oraz dobrze znany kibicom w Olsztynie, Jonas Kvalen (siatkarz Indykpolu AZS w sezonie 2012/2013). – Widziałem ich ostatni mecz z Jastrzębskim Węglem. Zagrali solidne spotkanie, może poza pierwszym setem (14:25 w pierwszej partii, kolejne zakończyły się wynikiem 28:30 i 20:25 – red.). Ekipa z Lwowa grała jak równy z równym w drugiej i trzeciej odsłonie. Zdajemy sobie sprawę, że będą chcieli wygrać to spotkanie, zwłaszcza, że my jesteśmy po serii porażek. Grają całkiem dobrą siatkówkę i nie będzie to łatwy mecz – zakończył Mateusz Poręba.

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę