Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młody środkowy na dłużej w Olsztynie

Młody środkowy na dłużej w Olsztynie

fot. Aleksandra Twardowska

W Indykpol AZS-ie Olsztyn pozostaje kolejny zawodnik. Robert Andringa i Remigiusz Kapica prolongowali już swoje umowy. Młody środkowy, Mateusz Poręba również postanowił przedłużyć swój obowiązujący kontrakt. Nowa umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/2022.

Dla Mateusza Poręby debiut w Indykpolu AZS Olsztyn, to również debiut w seniorskiej siatkówce. W rozgrywkach młodzieżowych, środkowy ma na swoim koncie m.in. tytuł mistrza Polski kadetów oraz brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. W 28 rozegranych spotkaniach w PlusLidze, Poręba zdobył 148 punktów – 96 w ataku, 37 blokiem i 15 skuteczną zagrywką. Środkowy akademików dwukrotnie został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

Obecny kontrakt Mateusza Poręby miał obowiązywać do końca sezonu 2020/2021. Młody środkowy postanowił przedłużyć umowę z akademikami, która będzie obowiązywała do 2022 roku. – W Olsztynie czuje się bardzo dobrze. Klimat, przyroda, dużo zieleni – to wszystko mi bardzo odpowiada, a ponadto Olsztyn jest podobnym do miejscowości, z której pochodzę. Cieszę się również, że będę miał przyjemność pracować z trenerem Danielem Castellanim. Myślę, że mogę się od niego bardzo wiele nauczyć – przyznaje Mateusz Poręba.

Poręba jest również ważnym punktem reprezentacji Polski juniorów. Sam zawodnik nie ukrywa, że jego marzeniem jest zasilić szeregi seniorskiej kadry, a w niej wzorem jest dla niego Bartosz Kurek. – Już od młodych lat brałem z niego przykład. To, co wyprawia na boisku jest cudowne, a sytuacją gdy podniósł się i wywalczył sobie pozycję w składzie reprezentacji, pokazał, że jest bardzo waleczny. Dlatego jest dla mnie wzorem.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved