Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Poręba: Cieszę się z decyzji trenera i postaram się go nie zawieść

Mateusz Poręba: Cieszę się z decyzji trenera i postaram się go nie zawieść

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mateusz Poręba wywalczył sobie miejsce w składzie reprezentacji Polski i w piątek dostał szansę od Nikoli Grbica do pokazania się na boisku w meczu z Argentyną.  – Byłem przygotowany na to, że trener może podjąć inną decyzję, ale nie poddałem się. Walczyłem do końca, każdy kto był na treningach widział, że daję z siebie 100%. Cieszę się z decyzji trenera i postaram się go nie zawieść – mówi środkowy.  Z grania na Memoriale Wagnera cieszy się także Łukasz Kaczmarek. – Memoriał Wagnera to znakomite przetarcie przed mundialem. Gramy tutaj z topowymi zespołami, jest fajna atmosfera. Był czas na pracę, trening, a teraz jest czas na granie – mówi. 

Mateusz Poręba ma za sobą bardzo dobry sezon ligowy, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski i przed nim impreza docelowa, mistrzostwa świata.  – Dla mnie to rewelacja, jestem bardzo szczęśliwy, co zresztą po mnie widać.  Grając takie mecze wpadam w pewien trans i zapominam o wszystkim, co się dzieje dookoła. Cieszę się, że dostałem szansę zagrać na naszym terenie, Jestem z Tarnowa więc Kraków i Małopolska, to tereny, gdzie spędziłem dużo czasu. Byłem przygotowany na to, że trener może podjąć inną decyzję, ale nie poddałem się. Walczyłem do końca, każdy kto był na treningach widział, że daję z siebie 100%. Cieszę się z decyzji trenera i postaram się go nie zawieść. Można powiedzieć, że to moja życiowa szansa na ten moment – mówi środkowy.  – W drużynie jest bardzo dobra atmosfera. Można powiedzieć, że każdy z każdym jest bardzo dobrym kolegą. Na każdego można liczyć. Ja nawet, jak mi nie szło  na treningach zawsze miałem wsparcie – dodał.W meczu z Argentyną z dobrej strony pokazał się Łukasz Kaczmarek, zdobył 6 punktów przy 67% skuteczności.  – Zawsze oczywiście można zagrać lepiej, ale w jakimś stopniu na pewno jestem z siebie zadowolony. Widzę, że jest coraz lepiej i to jest dla mnie najważniejsze. początek sezonu nie był dla mnie taki, jaki bym sobie wymarzył.  Wiem, że jestem tej drużynie potrzebny. Siłownia pomału puszcza, czuję się coraz lepiej i mam nadzieję, że w 100 % będę mógł pomóc chłopakom na MŚ – mówi atakujący biało-czerwonych.

Podczas Memoriału Polacy pokonali w trzech setach Iran i Argentynę, w sobotę zagrają z Serbami. – Memoriał Wagnera to znakomite przetarcie przed mundialem. Gramy tutaj z topowymi zespołami, jest fajna atmosfera. Był czas na pracę, trening, a teraz jest czas na granie. Fajnie, że możemy zagrać te trzy mecze, jeszcze w środę zagramy sparing z Argentyną. Test meczów będzie więc na tyle dużo, aby  dopracować te elementy, które jeszcze nie funkcjonują jak trzeba – zakończył Łukasz Kaczmarek.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę