Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Podborączyński: Nie składamy broni

Mateusz Podborączyński: Nie składamy broni

fot. Marek Osuchowski / Norwid Częstochowa

– Nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy w takim miejscu w jakim jesteśmy, ale taki jest sport. Nie składamy broni. Chcemy odrobić straty do miejsc, które dadzą nam awans do play-off – powiedział libero Exact Systems Norwida Częstochowa Mateusz Podborączyński.

Rok zakończyliście pucharowym meczem z PGE Skrą. Wprawdzie przegraliście 1:3, ale chyba można powiedzieć, że pozostawiliście po sobie dobre wrażenie?Mateusz Podborączyński:Bardzo ucieszyłem się, gdy wylosowaliśmy PGE Skrę. Przyjemnie jest zagrać z topowym zespołem z PlusLigi. Mecz zagraliśmy twardo i odważnie, a przede wszystkim dobrze siatkarsko, z wyjątkiem trzeciego seta. W pierwszym i do połowy drugiego graliśmy dobrze praktycznie w każdym elemencie. Dlatego Skrze ciężko było znaleźć na nas jakiś sposób. Później zdobyła dwa breaki i nam odskoczyła, ale trzymaliśmy się blisko. Żałuję, że przy stanie 23:21, kiedy widziałem na twarzach drużyny z Bełchatowa lekkie zdenerwowanie i zaskoczenie sytuacją, popełniliśmy błąd na zagrywce. Nie daliśmy sobie szansy na breaka i oddaliśmy punkt za darmo. W konsekwencji kolejny, co dało rywalom seta. Później PGE Skra zaczęła grać swoją siatkówkę i wygrała mecz 3:1.

Na półmetku rundy zasadniczej zajmujecie dopiero dwunastą pozycję i macie osiem punktów straty do ósmego KPS-u. Chyba liczyliście na znacznie więcej w pierwszej części sezonu?

– Nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy w takim miejscu w jakim jesteśmy, ale taki jest sport. Nie składamy broni. Chcemy odrobić straty do miejsc, które dadzą nam awans do play-off.

W wielu meczach zdarzały wam się dobre momenty, ale nie potrafiliście ich utrzymać przez dłuższy czas. To jest wasz największy problem?

– Mamy swoje mankamenty, na które trener zwracał nam uwagę, podsumowując pierwszą rundę. Będziemy nad nimi pracować, żeby ustabilizować formę i utrzymać wysoki poziom przez cały mecz.

Ten okres świąteczno-noworoczny pomógł wam trochę zresetować głowy i z nową energią przystąpić do pracy w kolejnych miesiącach?

– Tak. Czas spędzony z rodziną i na moment odetchnięcie od siatkówki na pewno nam pomogą, aby z czystą głową przystąpić do pracy w rundzie rewanżowej.

Początek 2022 roku nie będzie dla was łatwy, bo czekają was trzy wyjazdowe spotkania. Jeśli myślicie o grze w play-off, to chyba na kolejne porażki nie możecie już sobie pozwolić?

– Każdy miesiąc jest wymagający, dlatego myślimy tylko i wyłącznie o kolejnym przeciwniku, którym aktualnie będzie Olimpia Sulęcin. Chcemy jechać do Sulęcina i zrewanżować się rywalom za porażkę w pierwszym meczu tego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę