Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Nykiel: Jest niedosyt

Mateusz Nykiel: Jest niedosyt

fot. Indykpol AZS Olsztyn

 – Turniej jako całość wypadł fajnie, jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy w nim uczestniczyć, ale jest niedosyt. Znaleźliśmy się w czołowej czwórce, walczyliśmy o medale, ale się nie udało – powiedział Mateusz Nykiel, który podczas PreZero Grand Prix PLS pełnił rolę trenera Indykpolu AZS Olsztyn. Olsztynianie zajęli w rozgrywkach czwarte  miejsce. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w półfinale po zaciętej walce ulegli PGE Skrze Bełchatów, zaś w meczu o brąz nie sprostali GKS-owi Katowice. – Turniej jako całość wypadł fajnie, jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy w nim uczestniczyć, ale jest niedosyt. Znaleźliśmy się w czołowej czwórce, walczyliśmy o medale, ale się nie udało. Katowiczanie zagrali dobre spotkanie, to trzeba im oddać, ale też nie da się ukryć, że nas trochę fizycznie „odcięło”. Pierwszy mecz z PGE Skrą kosztował nas sporo sił, staraliśmy się rotować składem, by te siły oszczędzać, ale jednak ten mecz pozostawił ślad. Przerwa między spotkaniami też nie była jakoś długa, a dodatkowo jest bardzo gorąco. To na pewno nie pomagało – podsumował Mateusz Nykiel.Nieco rozczarowany wynikiem był także Jędrzej Gruszczyński. – Jest troszkę niedosyt. Myślę, że mecz z PGE Skrą nas trochę zmęczył, graliśmy teraz mecz po meczu, w pełnym słońcu, bez żadnej chmurki. Widać było już zmęczenie. Chłopaki z Katowic mieli trochę więcej czasu, ale nie szukamy wymówek. Szkoda bardziej tego pierwszego meczu. Zaczęliśmy bardzo dobrze, w pierwszym secie pełna kontrola z naszej strony, ale w kolejnych traciliśmy już pewność siebie i nie graliśmy tego, co wcześniej – ocenił.

Plażowa odmiana siatkówki nie jest obca libero Indykpolu AZS-u, który ideę PreZero Grand Prix ocenił pozytywnie.  – Na pewno to jest coś fajnego. Ja ogólnie lubię grać w siatkówkę plażową. Jestem bardziej przyzwyczajony do formuły 2 na 2, ale ta forma 4 na 4 myślę też się przyjmie i będzie to kontynuowane. Mam nadzieję, że nie są to ostatnie mecze, gdzie mogą nas dopingować kibice, że ta cała sytuacja jakoś się rozwiąże i będziemy mogli w takiej samej atmosferze przystąpić do spotkań w hali – powiedział.

 

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved