Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika wróci do Trefla Gdańsk

Mateusz Mika wróci do Trefla Gdańsk

fot. Indykpol AZS Olsztyn

W czerwcu kluby PlusLigi będą już ogłaszały nazwiska nowych zawodników, w ramach transferów z ligi polskiej. Spodziewane jest, że nowym przyjmującym Trefla Gdańsk zostanie Mateusz Mika, dodatkowo sfinalizowane zostaną rozmowy z Mariuszem Wlazłym. Jak dotąd pewne jest, że zostaną obaj rozgrywający Łukasz Kozub i Marcin Janusz, a także Pablo Crer.  Ważne kontrakty mają także Mateusz Janikowski i Karol Urbanowicz. Trenerem nadal będzie Michał Winiarski.

W rewelacyjnie spisującym się w ostatnim sezonie Treflu dojdzie do rewolucji na przyjęciu.  Odeszli Ruben Schott, Paweł Halaba i Szymon Jakubiszak. Do Mateusza Janikowskiego  według spekulacji dołączy z Cuprum Lubin Bartłomiej Lipiński, a także z Indykpolu AZS Olsztyn  Mateusz Mika. Olsztyński kierunek z kolei ma obrać Schott. Dla Mateusza Miki z kolei będzie to powrót do Trefla. W sezonie 2012/2013 został wypożyczony na rok do Trefla z Resovii. Wiosną 2014 roku ponownie dołączył do gdańskiej drużyny, tym razem na zasadzie transferu definitywnego. Z Treflem wywalczył srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski, dwa puchary i Superpuchar Polski. Sięgnął także po tytuł mistrza świata, a nasi czytelnicy nagrodzili go tytułem Ligowca Roku 2014. Ostatni sezon spędził w Indykpolu AZS Olsztyn. W minionych rozgrywkach zdobył 159 punktów (141 atakiem, 15 blokiem i 3 zagrywką).Można się także spodziewać, że w najbliższych dniach zostaną sfinalizowane rozmowy z Mariuszem Wlazłym.  Mistrzem świata z 2014 i wicemistrzem świata z 2006 roku. Wlazły został wybrany MVP rozgrywanych w Polsce mistrzostwach świata, a na mundialu w Japonii był jednym z  trzech kandydatów do tej nagrody. Zapowiada się zatem hit transferowy w PlusLidze. do PGE Skry Bełchatów przypomnijmy ma się przenieść Bartosz Filipiak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Plusligi w sezonie 2020/2021

 

źródło: inf. własna, trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę