Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mateusz Mika dołączył do tureckiego beniaminka

Mateusz Mika dołączył do tureckiego beniaminka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mateusz Mika zdecydował się na zmianę barw klubowych. Polski przyjmujący nie będzie w kolejnym sezonie reprezentował Trefla Gdańsk. Siatkarz zdecydował się na skorzystanie z oferty Türşad Spor Kulübü, beniaminka ligi tureckiej.

Już od pewnego czasu zaczęły pojawiać się nieoficjalne informacje, że mimo negocjacji kontraktu Mateusz Mika zdecyduje się na zmianę pracodawcy. Polski przyjmujący był siatkarzem Trefla Gdańsk od sezonu 2020/2021. Siatkarz w grudniu 2020 roku doznał poważnej kontuzji kolana. Zawodnik pozostał w Gdańsku na kolejny sezon, w którym wystąpił w 23 meczach zdobywając 235 punktów.Teraz zawodnik zdecydował się zmienić otoczenie i przeniósł się do Turcji. Beniaminek ligi – Türşad Spor Kulübü ogłosił na łamach swoich mediów społecznościowych pozyskanie przyjmującego. Dla Miki będzie to drugi zagraniczny klub w karierze, wcześniej w sezonie 2013/2014 występował w Montpellier UC.

Mateusz Mika na swoim koncie ma złoto (2012), srebro (2015) mistrzostw Polski oraz trzy brązowe medale (2010, 2011, 2018). Dwukrotnie sięgał po Puchar Polski (2015, 2018). Wraz z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo świata w 2014 roku. Wcześniej w 2011 roku sięgał po brąz mistrzostw Europy. Występował również w Pucharze Świata w 2015 roku, gdzie Polacy zajęli 3. miejsce.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2022/2023

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę