Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Malinowski: Umowa została podpisana dosyć wcześnie

Mateusz Malinowski: Umowa została podpisana dosyć wcześnie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Pierwszą rzeczą jest to, że tutaj od dwóch lat w pełni się realizuję i po prostu dużo czasu spędzam na boisku. To duży plus. Przekonała mnie także wizja zespołu, który będzie powstawał czyli tej dużej stabilności i przemyślanych decyzji. Na pewno też kibice i otoczenie miały znaczenie i oczywiście w pewnym względzie sprawy osobiste – powiedział Mateusz Malinowski. Atakujący przedłużył kontrakt z Aluronem Virtu CMC Zawiercie o kolejne dwa sezony. 

Mateusz Malinowski  przeniósł się do Aluronu Virtu CMC Zawiercie przed sezonem 2018/2019. W piątek klub oficjalnie ogłosił, że zawodnik pozostanie w zespole z województwa śląskiego na kolejne dwa sezony. – Umowa została podpisana dosyć wcześnie. Z tego, co pamiętam negocjacje trwały około tygodnia, dwóch. Z pomocą menadżera szybko doszliśmy do porozumienia – przyznał atakujący.

Co skłoniło zawodnika do podjęcia takiej decyzji? – Pierwszą rzeczą jest to, że tutaj od dwóch lat w pełni się realizuję i po prostu dużo czasu spędzam na boisku. To duży plus. Przekonała mnie także wizja zespołu, który będzie powstawał czyli tej dużej stabilności i przemyślanych decyzji. Na pewno też kibice i otoczenie miały znaczenie i oczywiście w pewnym względzie sprawy osobiste. Nie potrzebuję dużych zmian, moja narzeczona ma tutaj dobrą pracę. Obydwoje się realizujemy, więc warto było zostać – wyjaśnił siatkarz.

Nowym szkoleniowcem Aluronu Virtu CMC Zawiercie został Czarnogórzec, Igor Kolaković, który poprzednio trenował reprezentację Iranu. – Nie kojarzę go z pracy klubowej, bo z reprezentacyjnej tak. Ale przyznam szczerze, że nie obserwowałem tego, w jaki sposób prowadzi zespół. Przez to, że nie oglądałem zbyt wiele Ligi Narodów w zeszłym roku, ciężko byłoby mi wyłapać jego osobę. Jednak na pewno sukcesy i dziewięć lat pracy z kadrą Serbii, która była bardzo mocna, teraz trzy lata z reprezentacją Iranu i awans na igrzyska w Tokio, to bardzo duże atuty tego trenera. Wiem też, że wcześniej prowadził zespół w lidze francuskiej, a z tego, co słyszałem od osób z klubu czy prezesa, to bardzo dobry szkoleniowiec, który świetnie rozumie zawodników – zakończył Mateusz Malinowski.

źródło: aluronvirtucmc.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved