Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mateusz Malinowski nadal w Zawierciu

fot. plusliga.pl

W kolejnym sezonie w żółto-zielonych barwach będziemy nadal oglądać Mateusza Malinowskiego. To będzie czwarty rok Maliny w klubie z Zawiercia. Doświadczony atakujący jednocześnie będzie zawodnikiem z najdłuższym stażem w Jurajskiej Armii.   

Mateusz Malinowski w kolejnym sezonie wciąż będzie bronił barw zespołu z Zawiercia. Będzie to dla niego już czwarty sezon spędzony w Aluronie CMC Warta. – W nowy sezon Mateusz wkroczy w roli zawodnika z największym stażem w klubie. W naszym klubie wykonał duży krok w karierze i wszedł na wyższy poziom sportowy. Dzięki temu dziś o jego ogromnych możliwościach nie trzeba już nikogo przekonywać. Do tej pory najlepiej prezentował się wtedy, gdy miał silną konkurencję do gry w wyjściowym składzie, więc wierzymy, że w nadchodzących rozgrywkach będzie podobnie – mówi prezes Kryspin Baran.Mateusz Malinowski do Zawiercia przeniósł się w 2018 roku. Szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie oraz sympatię kibiców zawierciańskiego klubu. O szóstkę rywalizował wtedy z Grzegorzem Boćkiem. Trener Mark Lebedew znalazł „złoty środek” i regularnie dzielił czas gry pomiędzy obu atakujących, którzy dobrze uzupełniali się zarówno w trakcie sezonu 2018/2019, jak i 2019/2020.  W swoim pierwszym roku w Zawierciu trzykrotnie trafiał do niego tytuł MVP.

W ostatnim sezonie Malina wystąpił w 29 spotkaniach PlusLigi oraz 2 Pucharu Polski i stał się liderem zespołu, który kilkukrotnie w trudnych momentach brał na siebie ciężar gry. Pięciokrotnie zdobywał statuetkę MVP. Skończył 383 z 792 ataków, co dawało mu 48 proc. skuteczności i 31 proc. efektywności. Dołożył do tego 10 punktowych bloków oraz 47 asów serwisowych. Najwięcej asów – aż 7 – ustrzelił w domowym meczu z MKS-em Będzin. Tym samym ustanowił nowy rekord życiowy pod względem punktowych zagrywek w jednym meczu.  To z resztą nie jedyny rekord pobity przez Malinę. Doświadczony atakujący na pewno na długo zapamięta wyjazdowy mecz z PGE Skrą Bełchatów, w którym zdobył 30 punktów. To jego plusligowy rekord.

Malinowski jest zawodnikiem z nadzwyczajną zagrywką. Jego ciało wymaga ciężkiej pracy i odpowiedniego medycznego traktowania, aby być na tym poziomie także w innych elementach. On jest tego świadomy, więc ciężko pracuje w tym kierunku. Jest ambitny, ale czasami nie jest gotowy na proste rozwiązania i wchodzi w nadmierne analizy, które blokują go przed wychodzeniem z trudnych sytuacji we właściwy sposób. Gdy Mateusz jest w dobrej formie, jest nie do zatrzymania – mówi Igor Kolaković.

Malinowski pochodzi z Piły i jest wychowankiem tamtejszego Jokera, z którym w 2009 roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów, a w kolejnych latach dołożył srebro i brąz tej imprezy. Następnie przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył srebro klubowych mistrzostw świata, brąz Ligi Mistrzów i dwukrotnie brąz PlusLigi. W 2015 roku zmienił klub na Cuprum Lubin, gdzie występował przez dwa kolejne sezony. Następnie trafił do Szczecina, a później do Zawiercia, gdzie spędził już cztery lata.

Moim celem na kolejny sezon jest poprawianie swojej gry i dawać satysfakcję sobie i kibicom, żeby nikt nie powiedział słabo. Będę tutaj już czwarty sezon i wiem, że trudno jest utrzymać tę formę na równym poziomie przez cały sezon, ale musimy dążyć do tego, aby cały czas grać dobrze i być coraz lepszym zespołem – mówi Mateusz Malinowski.

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę