Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Kowalik: Jesteśmy po to, by siatkarze mogli grać na 100 procent

Mateusz Kowalik: Jesteśmy po to, by siatkarze mogli grać na 100 procent

fot. aluronvirtucmc.pl

Pracowałem z wieloma zagranicznymi trenerami, a Igor Kolaković to marka. Myślę o naszej współpracy jak najbardziej pozytywnie i z wielkimi nadziejami, że warsztat, który posiada, pomoże zespołowi w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. –  o  perspektywie pracy z Igorem Kolakoviciem mówi  nowy fizjoterapeuty Aluron Virtu CMC Zawiercie, Mateusz Kowalik.

Co zdecydowało o przyjęciu oferty z Aluron Virtu CMC Zawiercie?



Mateusz Kowalik:Przede wszystkim kontakt ze strony prezesa Kryspina Barana. Poza tym widoczna od lat w Zawierciu koncepcja budowy drużyny przemówiła za tym, aby zdecydować się na przenosiny. Propozycja była konkretna i bardzo szybko doszliśmy do porozumienia.

Co sądzisz o nowym trenerze, Igorze Kolakoviciu, z którym będziesz teraz pracował?

– Pracowałem z wieloma zagranicznymi trenerami, a Igor Kolaković to marka. Myślę o naszej współpracy jak najbardziej pozytywnie i z wielkimi nadziejami, że warsztat, który posiada, pomoże zespołowi w osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

Na czym tak naprawdę polega praca fizjoterapeuty?

– Kibice widzą to, co dzieje się podczas meczów, czyli podawanie ręczników, przygotowywanie napojów czy pierwsza pomoc w przypadku kontuzji. Nie widzą jednak tego, co dzieje się na zapleczu. To nie tylko masaże regeneracyjne, ale też nieustanna praca nad dolegliwościami siatkarzy, które są mniej i bardziej poważne. Staramy się podtrzymać ich zdrowie przez cały sezon w jak najlepszym stanie, żeby nie przeszkadzało im podczas meczów i żeby mogli grać na 100 procent, a nie na 70, bo ból ich ogranicza.

Jak pandemia może zmienić twoją pracę?

– Wydaje mi się, że skoro jesteśmy grupą i widzimy się codziennie na treningach, często dwa razy dziennie, to raczej zmian nie będzie. Musielibyśmy zachowywać nie wiadomo jakie środki ostrożności również w hali, więc i w physio roomie nie będzie się to jakoś bardzo różnić. Wiadomo, rękawiczki czy środki dezynfekujące tak czy tak są w tej pracy cały czas w użyciu, więc wydaje mi się, że nie będzie to jakaś kolosalna różnica.

źródło: aluronvirtucmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved