Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Janikowski powraca do Warszawy i zamyka skład Vervy

Mateusz Janikowski powraca do Warszawy i zamyka skład Vervy

Mateusz Janikowski po dwóch latach wypożyczenia do Trefla Gdańsk powraca do VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Młody i utalentowany przyjmujący zamyka tym samym skład stołecznej ekipy na sezon 2021/2022.

– Bardzo się cieszę, że ponownie dołączam do warszawskiego zespołu. Cieszę się też, że będę znów grał w rodzinnym mieście, choć oczywiście nie było to decydującym czynnikiem przy wyborze drużyny – powiedział Mateusz Janikowski. – Zawsze jednak lepiej być u siebie, blisko rodziny i znajomych – dodał z uśmiechem. – Jestem pewien, że pod okiem trenera Andrei Anastasiego będę się dalej rozwijał. I zrobię wszystko, żeby pomóc zespołowi w osiąganiu dobrych wyników – obiecał.Mateusz Janikowski w barwach warszawskiej drużyny występował w sezonie 2018/2019. W wieku dziewiętnastu lat zadebiutował wówczas w PlusLidze. Na boisku pojawił się w 22 meczach (41 setach), wspomagając kolegów przede wszystkim w elemencie przyjęcia. Następnie na dwa lata w ramach wypożyczenia przeniósł się do Gdańska. – Początkowo życie w Trójmieście było dla mnie ciężkie i dostałem w tym okresie wiele lekcji. Był to czas, w którym dojrzałem i myślę, że pobyt tam nauczył mnie odpowiedzialności – stwierdził zdolny przyjmujący.

– W 2018 roku Mateusz Janikowski podpisał długoletni kontrakt w Warszawie. Później, przez dwa sezony, rozwijał swoje umiejętności w Gdańsku, a teraz wraca do stolicy i będzie wraz z Bartkiem Kwolkiem, Igorem Grobelnym i Jankiem Fornalem dbał o nasze przyjęcie – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes i dyrektor sportowy stołecznego klubu. – Jestem przekonany, że pod okiem trenera Andrei Anastasiego Mateusz będzie szlifował swój talent i wkrótce zaprezentuje kibicom swój ogromny potencjał – zakończył.

Mateusz Janikowski zamknął skład VERVY Warszawa ORLEN Paliwa na sezon 2021/2022. Stołeczna ekipa, która walczyć będzie o trofea nie tylko w PlusLidze, ale też w CEV Lidze Mistrzów, liczy 14 zawodników: Ángel Trinidad de Haro i Jay Blankenau (rozgrywający), Dušan Petković i Michał Superlak (atakujący), Bartosz Kwolek, Igor Grobelny, Jan Fornal i Mateusz Janikowski (przyjmujący), Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk i Janusz Gałązka (środkowi) oraz Damian Wojtaszek i Dominik Jaglarski (libero). O formę siatkarzy obok trenera Andrei Anastasiego dbać będą jego asystenci: Karol Rędzioch i Piotr Graban, trener przygotowania fizycznego Wojciech Sibiga, fizjoterapeuta Robert Kozłowski i statystyk Bartosz Kaczmarek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w PlusLidze

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę