Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mateusz Grabda o przygotowaniach KPS-u do sezonu

fot. Mateusz Bosiacki - tauron1liga.pl

Najistotniejsze jest to, aby przez pracę wykonywaną na treningach indywidualności przekształciły się w zespołowość, co mam nadzieję przekuje się później na wyniki w TAURON 1. Lidze – powiedział Mateusz Grabda, trener KPS-u Siedlce.

Siatkarze KPS-u Siedlce 21 lipca rozpoczęli przygotowania do sezonu 2021/2022. Na pierwszych zajęciach pojawili się w komplecie. – Na pierwszym treningu pojawiła się czternastka chłopaków. Najważniejsze jest to, że wszyscy z nich są zdrowi, uśmiechnięci i gotowi do pracy. Mamy świadomość tego, że jesteśmy silną grupą. Każdy indywidualnie prezentuje dobrą formę. Teraz najistotniejsze jest to, aby przez pracę wykonywaną na treningach te indywidualności przekształciły się w zespołowość, co mam nadzieję przekuje się później na wyniki w TAURON 1. Lidze – powiedział Mateusz Grabda, trener KPS-u.Siedlczanie nie wybierają się na żadne zgrupowanie. Całe przygotowania będą odbywały się na miejscowych obiektach. – Będziemy trenowali na swoich obiektach. Siedlce są bardzo dobrym miejscem do treningów. Mamy boiska do siatkówki plażowej nad zalewem. Hala też jest odpowiednia, blisko mamy na siłownię. Nie musimy wychodzić w góry, bo męki możemy przeżywać w hali – zaznaczył trener KPS-u.

Najbliższe tygodnie będzie on łączył pomiędzy pracę w KPS-ie oraz w reprezentacji Polski juniorów, bowiem jest w niej asystentem Michała Bąkiewicza. W trakcie jego nieobecności w Siedlcach treningi drużyny będzie prowadził Szymon Szlendak. W sierpniu w dużej mierze będę na zgrupowaniach reprezentacji. Wylot do Iranu mamy 22 sierpnia, a powrót zaplanowano w okolicach 3 września. Od tego czasu już na stałe będę w Siedlcach. Oczywiście, każdy moment między zgrupowaniami będę poświęcał na przyjazd do Siedlec i pomagał Szymonowi Szlendakowi, który będzie w tym czasie prowadził zespół w moim imieniu – podkreślił Grabda.

Pierwsze dwa sparingi siedlczanie rozegrają w połowie sierpnia w Spale z reprezentacją Polski juniorów, która przygotowuje się do mistrzostw świata w Iranie. Na przełomie sierpnia i września KPS weźmie udział w turnieju towarzyskim w Świdniku, a następnie uda się na towarzyskie granie do Tomaszowa Mazowieckiego. Z kolei w dniach 10-11 września siedlczanie zorganizują turniej z udziałem Avii Świdnik, BAS-u Białystok oraz Aniołów Toruń. – Pewnie w międzyczasie będziemy sparowali z Legią Warszawa. Grania zapowiada się dużo. Myślę, że rozegramy około 13-15 meczów kontrolnych. Będzie to odpowiednia liczba, aby w 100 % przygotować się do startu sezonu – zakończył Mateusz Grabda.

źródło: inf. własna, KPS Siedlce - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę