Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Grabda: Nie składamy broni

Mateusz Grabda: Nie składamy broni

W rywalizacji o 7. miejsce prowadzi Mickiewicz Kluczbork. Trener KPS-u Siedlce podkreślił, że jego zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. – W czwartek gramy kolejne spotkanie, oczywiście nie składamy broni, będziemy walczyli o tę 7. lokatę i chcemy zakończyć w naprawdę dobrych nastrojach cały ten sezon – stwierdził Mateusz Grabda.

W pierwszym meczu, którego stawką jest 7. miejsce na koniec sezonu, Mickiewicz Kluczbork Wygrał 3:0. Siedlczanie mieli swoje szanse szczególnie w drugim secie, ale nie wykorzystali ich. – W najbliższy czwartek czeka nas drugie spotkanie z Mickiewiczem Kluczbork, które zadecyduje o tym, czy będziemy mieli 7. lokatę na zakończenie sezonu. Nie ukrywam, że chciałbym zająć to 7. miejsce i pomijając już fakt tego miejsca, ale przede wszystkim zakończyć ten sezon zwycięstwem i tak zapamiętać ten sezon, jak on głównie wyglądał. W dużej mierze sezon był przeplatany przegranymi, ale z dużą dozą zwycięstw i radości. Chciałbym tak zakończyć to całe nasze granie – powiedział trener Mateusz Grabda.

W niedzielnym starciu na pozycji libero zagrał niespełna dwudziestoletni Adrian Potera. Siatkarz najczęściej był celem zagrywek rywali, odebrał 20 piłek i miał 55% pozytywnego przyjęcia. – Pozytywnym akcentem tego spotkania jest to, że w szóstce zadebiutował wychowanek KPS-u Siedlce Adrian Potera. Zagrał bardzo dobre zawody i duże ukłony w jego stronę. Jest młodym, perspektywicznym chłopakiem, którego moim zdaniem czeka bardzo fajna przyszłość jeżeli chodzi o siatkówkę i grę na tej pozycji. To jest pozytyw tego dnia – przyznał szkoleniowiec KPS-u.

Rywalizacja o 7. miejsce to dwumecz. Jeśli siedlczanie wygrają we własnej hali, o ostatecznej kolejności zdecyduje złoty set. Fazę zasadniczą KPS zakończył na 7. miejscu i miał 4 punkty przewagi nad kluczborczanami. – W czwartek gramy kolejne spotkanie, oczywiście nie składamy broni, będziemy walczyli o tę 7. lokatę i chcemy zakończyć w naprawdę dobrych nastrojach cały ten sezon – podkreślił Mateusz Grabda. W fazie zasadniczej w listopadzie w Kluczborku Mickiewicz wygrał 3:0, zaś w lutym w rewanżowym meczu Siedlcach po czterech setach górą był KPS.

źródło: KPS Siedlce - Facebook, opr. własne