Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Grabda: Chłopcy do końca zachowali profesjonalizm

Mateusz Grabda: Chłopcy do końca zachowali profesjonalizm

fot. tauron1liga.pl

– Przez pewien czas zajmowaliśmy piąte miejsce, więc możemy czuć pewien niedosyt, ale to nie jest najważniejsze. Moim zdaniem cenniejsze jest to, że przez cały sezon wykonaliśmy kawał świetnej roboty – powiedział trener KPS-u Siedlce Mateusz Grabda.

Siatkarze KPS-u Siedlce odwrócili losy rywalizacji o siódmą pozycję z Mickiewiczem Kluczbork. Mimo że na wyjeździe przegrali 0:3, to u siebie pokonali rywali po tie-breaku, doprowadzając w ten sposób do złotego seta. On również padł ich łupem. – Na koniec sezonu lepiej jest wygrać niż przegrać. Chłopcy do końca zachowali profesjonalizm. Nie było mowy o odpuszczaniu. Jest to wartość i fundament tego, aby grali oni w przyszłości na najwyższym szczeblu. Przez cały sezon tę drużynę charakteryzowały zaciętość, ambicja, uczciwość i wzajemne zaufanie – ocenił szkoleniowiec siedleckiej ekipy Mateusz Grabda.W trakcie sezonu przeżywała ona lepsze i gorsze chwile. Miała trudny początek sezonu, ale w środkowej jego fazie przytrafiło jej się siedem zwycięstw z rzędu. Po nich przyszła słabsza końcówka rundy zasadniczej. Mimo wszystko w drużynie była dobra atmosfera, która sprzyjała osiąganiu dobrych wyników. – Stworzyliśmy wspaniałą chemię w tej drużynie. Chłopcy wzajemnie się dopingowali. Cały czas byliśmy razem. To było widać po ostatnim meczu, kiedy wszyscy cieszyli się ze zwycięstwa – podkreślił Grabda.

Ostatecznie KPS zakończył zmagania na siódmej lokacie, czyli takiej samej, z której przystępował do fazy play-off. Być może po serii siedmiu wygranych z rzędu apetyty siedleckiej ekipy były większe, ale w ćwierćfinale dwukrotnie nie sprostała bydgoskiej Viśle. – Budowaliśmy całkowicie nowy skład. Pojawiło się 12 nowych zawodników, z których skomponowaliśmy nową drużynę. Przez pewien czas zajmowaliśmy piąte miejsce, więc możemy czuć pewien niedosyt, ale to nie jest najważniejsze. Moim zdaniem cenniejsze jest to, że przez cały sezon wykonaliśmy kawał świetnej roboty. Praca zawodowego sportowca wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Nie jesteśmy klubem charakteryzującym się wysokim budżetem. Nie mamy wielkich środków, ale zawodnicy chcą przychodzić do Siedlec, bo widzą, że w naszym klubie wykonujemy dobrą robotę. Jest to bardzo budujące – przyznał trener zespołu z Mazowsza.

Przed poprzednim sezonem w KPS-ie zostało tylko dwóch zawodników. Tym razem w zespole aż tak wielkiej rewolucji kadrowej nie będzie, ale zmiany są nieuniknione. – Z dumą obserwowałem rozwój tych chłopaków. Z częścią z nich się pożegnamy, bo pójdą do mocniejszych klubów, część u nas zostanie. Przyjdą nowi zawodnicy. Taka jest siatkówka. Na tych chłopców miło się patrzyło. Będę trzymał za nich kciuki – zakończył Mateusz Grabda.

źródło: inf. własna, KPS Siedlce - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę