Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mateusz Bieniek: Tak chcieliśmy rozpocząć te mistrzostwa świata

Mateusz Bieniek: Tak chcieliśmy rozpocząć te mistrzostwa świata

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski bardzo dobrze rozpoczęła mistrzostwa świata. W swoim pierwszym meczu biało-czerwoni nie dali szans Bułgarom i triumfowali bez straty seta. – Mieliśmy dwa przestoje i będziemy starać się je wyeliminować, aczkolwiek takie rzeczy zawsze zdarzają się w siatkówce. Trzeba robić wszystko, żeby było ich jak najmniej, a jeśli się zdarzają, to żeby były jak najkrótsze. W tym meczu ciężko się było jednak do czegoś przyczepić – powiedział po meczu środkowy polskiej kadry Mateusz Bieniek. 

Już pierwszy set meczu Polska – Bułgaria udowodnił, który zespół jest faworytem. Polacy pewnie wygrali premierową odsłonę i choć w kolejnych nie poszło im już tak gładko, to nie mieli jednak jakiś ogromnych problemów z pokonaniem siatkarzy z Bułgarii.– Tak sobie to wymarzyliśmy, tak chcieliśmy rozpocząć te mistrzostwa świata. Na razie nie popadamy w hurraoptymizm, bo przed nami kolejne mecze, a za nami dopiero pierwsze spotkanie. Fajnie, że tak to wszystko zaczęliśmy, że mocno weszliśmy w ten turniej – podsumował Mateusz Bieniek, który zdobył 11 punktów, z czego 3 blokiem i 2 zagrywką.

W drugim i trzecim secie Polakom nie poszło już tak łatwo, kilka razy musieli oni gonić wynik, ale za każdym razem im się to udawało i ostatecznie mecz otwarcia padł dość łatwym łupem podopiecznych Nikoli Grbicia. – Mieliśmy dwa przestoje i będziemy starać się je wyeliminować, aczkolwiek takie rzeczy zawsze zdarzają się w siatkówce. Trzeba robić wszystko, żeby było ich jak najmniej, a jeśli się zdarzają, to żeby były jak najkrótsze. W tym meczu ciężko się było jednak do czegoś przyczepić – ocenił środkowy polskiego zespołu.

Za biało-czerwonymi sporo meczów kontrolnych, zagrali oni w Memoriale Wagnera, a potem jeszcze zmierzyli się z Argentyną. – Ja szczerze mówiąc nie mogłem się już doczekać tego turnieju, tych mistrzostw. Jestem bardzo szczęśliwy, że to już się zaczęło – przyznał Mateusz Bieniek. Teraz Polaków czeka dzień przerwy, w niedzielę zagrają natomiast z outsiderem grupy C – Meksykiem. –  Na pewno będzie łatwiej. Nie ma się co oszukiwać, że to słabszy zespół niż Bułgaria. Na pewno jednak nie będziemy go lekceważyć, wyjdziemy w pełni skupieni i też będziemy chcieli zakończyć ten mecz w trzech setach – zapowiedział Mateusz Bieniek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę