Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Bieniek: Mamy sporo meczów do nadrobienia

Mateusz Bieniek: Mamy sporo meczów do nadrobienia

fot. Paweł Piotrowski - plusliga.pl

– Na razie cieszymy się, że w ogóle możemy potrenować – mówi Mateusz Bieniek, środkowy PGE Skry, która w środę wróciła do pełnych treningów i przygotowuje się do kolejnej części sezonu PlusLigi.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów powoli wracają do treningów po przerwie związanej z wykryciem w ich szeregach koronawirusa. Na kwarantannie zawodnicy spędzili dwa tygodnie. – Cieszymy się, że wreszcie możemy się spotkać w hali i siłowni. To dla nas ważne, bo mieliśmy trochę tej przerwy… Oby wszystkie problemy nas już omijały, bo wtedy będziemy mogli swobodnie grać. Jak będzie wyglądać nasza forma? Zobaczymy. Na razie cieszymy się, że w ogóle możemy potrenować – powiedział Mateusz Bieniek, środkowy drużyny z Bełchatowa.Nie ukrywa on, że przebywanie w domu nie było łatwe, szczególnie dla osoby, która przyzwyczajona jest do intensywnego trybu życia. A co mistrz świata z PGE Skry robił podczas kwarantanny? – Tak naprawdę wszystko. Przez pierwsze dni kwarantanny było OK, potrafiłem znaleźć sobie zajęcie, ale potem to siedzenie w domu było już męczące. Nie mogliśmy nigdzie wyjść, ale trenowaliśmy na Zoomie z naszym trenerem przygotowania fizycznego, więc aż tak się nie zaniedbaliśmy – ocenił doświadczony środkowy.

Podopieczni Michała Gogola dotychczas rozegrali tylko pięć spotkań w tym sezonie, w których odnieśli trzy zwycięstwa. Mają sporo zaległości do nadrobienia, bo niektóre zespoły rozegrały już nawet po dziesięć spotkań. PGE Skrę w najbliższym czasie czeka maraton meczowy, bowiem kilka kolejek uciekło bełchatowianom z powodu kwarantanny, również innych drużyn. – Mamy sporo meczów do nadrobienia, więc najważniejsze, żebyśmy teraz byli zdrowi – zakończył Mateusz Bieniek.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved