Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Środkowy Aluronu: To nie był perfekcyjny mecz

Środkowy Aluronu: To nie był perfekcyjny mecz

– Perfekcyjny ten mecz nie był. Trzymaliśmy rywali na dystans. Jak prowadziliśmy kilkoma punktami, to nie traciliśmy tej przewagi tak jak działo się to w Lubinie i to cieszy – powiedział w mediach klubowych po wygranej z Hebarem w Pucharze CEV środkowy Aluron CMC Warty Zawiercie, Mateusz Bieniek.

Wykonali swoje zadanie

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie nie mieli problemu z pokonaniem w 1/16 finału Pucharu CEV osłabionego Hebara Pazardżik. Przyjezdni praktycznie w żadnym z setów nie nawiązali wyrównanej walki z podopiecznymi Michała Winiarskiego. – Najważniejsze jest przekonywujące zwycięstwo 3:0 i zrealizowanie planu, bo chcemy awansować do kolejnej rundy – powiedział Mateusz Bieniek, środkowy zespołu z Zawiercia.

Hebar przyjechał do Polski nie tylko bez trenera Alberto Giulianiego, ale również bez kilku kluczowych zawodników, co odbiło się na jego poziomie gry. To skrzętnie wykorzystali gospodarze, którzy kontrolowali pojedynek niemal od początku do końca. – Na pewno trener znajdzie coś, co mu się nie podobało. Perfekcyjny ten mecz nie był. Trzymaliśmy rywali na dystans. Jak prowadziliśmy kilkoma punktami, to nie traciliśmy tej przewagi tak jak działo się to w Lubinie i to cieszy. Ten zespół z każdym meczem będzie grał coraz lepiej. Będziemy się rozwijać i będziemy coraz lepiej zgrani – dodał zawodnik, który w czwartkowym spotkaniu zapisał na swoim koncie 10 punktów.

Po zwycięstwo do Bułgarii

Zawiercianie są o 2 sety od awansu do kolejnej rundy, ale zapewniają, że do Bułgarii polecą po zwycięstwo, bowiem myślenie minimalistyczne może ich zgubić. Będą faworytami rewanżowego starcia, ale nastawiają się na trudniejszą przeprawę w Pazardżik. – Jeśli chociaż przez moment pomyślimy, że jedziemy wygrać 2 sety, to zaczniemy mieć problemy. Rywale na pewno u siebie będą grali lepiej. Będziemy rywalizować nie tylko z zespołem z Bułgarii, ale również z sędziami i kibicami. Będzie tam gorąca atmosfera, a my musimy być skoncentrowani i nie myśleć tylko o 2 setach – zakończył Mateusz Bieniek.