Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Bieniek: Każdy mecz jest mega ważny

Mateusz Bieniek: Każdy mecz jest mega ważny

fot. Klaudia Piwowarczyk

Na początku maja w Spale rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. Przed naszymi kadrowiczami bardzo intensywny i stosunkowo długi sezon. – Planu nam Nikola jeszcze nie przedstawił. Teraz jest etap selekcji, Nikola będzie musiał wybrać docelową czternastkę. Każdy mecz jest mega ważny i nie możemy sobie pozwalać na porażki ze słabszymi zespołami, bo będziemy tracić punkty a chcemy się utrzymać na tym pierwszym miejscu w rankingu – powiedział Mateusz Bieniek.

Pierwsza grupa siatkarzy reprezentacji Polski od kilku dni trenuje w Spale. Wśród szesnastu reprezentantów, którzy rozpoczęli zgrupowanie jest Mateusz Bieniek. – Jestem zadowolony z wakacji. Jestem wypoczęty, bo dawno nie miałem takich długich wakacji. Skorzystałem z okazji, jaką miałem, ale cieszę się, że już wróciłem do treningów, jesteśmy na zgrupowaniu kadry. To mój dziesiąty sezon w reprezentacji, spędziłem tu sporą część życia – powiedział Mateusz Bieniek. Obecnie siatkarze żmudnie przygotowują formę na sezon kadrowy. – Jest to najmniej lubiany etap przez siatkarzy. Jest dużo siłowni, pracy nad kondycją a siatkówki mniej, ale trzeba przetrwać ten okres. Trzeba dobrze przepracować, żeby budować fizykę na tyle, żeby nie mieć później problemów zdrowotnych – przyznał środkowy.W tym roku reprezentantów Polski czeka walka na trzech frontach. Pierwszym z nich jest Liga Narodów. – Planu nam Nikola jeszcze nie przedstawił. Teraz jest etap selekcji, Nikola będzie musiał wybrać docelową czternastkę. Każdy mecz jest mega ważny i nie możemy sobie pozwalać na porażki ze słabszymi zespołami, bo będziemy tracić punkty a chcemy się utrzymać na tym pierwszym miejscu w rankingu. Dla mnie pierwszym celem jest Liga Narodów, zaprezentowanie się jak najlepiej i zajęcie jak najwyższego miejsca, bo mamy finał w Polsce i mamy kapitalną okazję, by powalczyć o zwycięstwo w tym turnieju. Zrobimy wszystko, żeby tak było. Oby zdrowie dopisało i będziemy starać się wygrać ten turniej – stwierdził Bieniek.

Po finale w Gdańsku Polacy będą mieli przerwę i od 28 sierpnia rozpoczną rywalizację w mistrzostwach Europy. Następnie na przełomie września i października czeka ich walka o kwalifikację olimpijską. – Znając naszego trenera na pewno nie potraktujemy mistrzostw Europy tak, że pojedziemy i nie będzie nam zależeć na dobrym zaprezentowaniu się. Będziemy też chcieli tam pojechać i powalczyć o zwycięstwo. Dla mnie będzie to po prostu kolejny etap, kolejny ważny turniej. Liczę na to, że trafimy z formą na każdy z tych turniejów i będziemy mieli udane lato – podkreślił środkowy reprezentacji Polski.

Za Bieńkiem trudny sezon ligowy. W minionych rozgrywkach PGE Skra Bełchatów nie zaprezentowała się dobrze od strony sportowej (bełchatowianie po przegranym złotym secie zajęli 12. miejsce w PlusLidze), w trakcie sezonu nie brakowało również nieoficjalnych doniesień o problemach organizacyjnych klubu. – Myślę, że o takim sezonie, jaki mieliśmy w Bełchatowie, można napisać książkę, tyle się działo. Na pewno zawiedliśmy sportowo, zabrakło nam jakości. Na nasze usprawiedliwienie możemy tylko powiedzieć, że było dużo problemów poza boiskiem i na pewno duża część tych problemów bardzo na nas wpływała. Na pewno wyciągnę lekcję z tego sezonu, przyjdzie czas na analizę, bo powiem szczerze, że na wakacjach nie myślałem o siatkówce, chciałem się zregenerować, zresetować i w ogóle nie myśleć o siatkówce. Wiem, że nie chciałbym mieć już takiego sezonu, nikomu go nie życzę. Wtedy ciężko myśleć o siatkówce – opowiedział Bieniek.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę