Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Bieniek: Jest jakiś punkt zaczepienia

Mateusz Bieniek: Jest jakiś punkt zaczepienia

fot. Krzysztof Popiół - plusliga.pl

PGE Skra Bełchatów w obecnym sezonie przeżywa wzloty i upadki. Jeszcze tydzień temu mało kto przypuszczał, że bełchatowski zespół na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej będzie miał szanse awansu do play-off. Tymczasem PGE Skra pokonała 3:0 Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i 3:2 Jastrzębski Węgiel. – Zespół odpalił i wreszcie dobrze gramy w siatkówkę – podkreślił Mateusz Bieniek, środkowy bełchatowskiego zespołu.

Jest jakiś punkt zaczepienia, ale my nie odpalamy jeszcze szampanów. Jeszcze długa droga, aby być w play-off. Przede wszystkim nie wszystko jest zależne od nas – dodał Bieniek.PGE Skra Bełchatów plasuje się obecnie na 9. miejscu i traci do PSG Stali Nysa 4 punkty. Przed bełchatowskim zespołem dwa spotkania rundy zasadniczej. 27 marca PGE Skra podejmie u siebie Indykpol AZS Olsztyn, zaś 3 kwietnia zmierzy się na wyjeździe z LUK-iem Lublin. – Będziemy na pewno oglądać mecz Stali z Projektem i ściskać kciuki za zespół z Warszawy – nie ukrywał środkowy. – W poniedziałek postaramy się ograć AZS Olsztyn i później LUK Lublin. 

Projekt gra bardzo dobrze i Stali będzie bardzo trudno tam zapunktować – ocenił Bieniek i przyznał, że zdążył już wysłać do Artura Szalpuka wiadomość motywującą do walki o trzy punkty. Potencjalne zwycięstwo Projektu będzie dla kilku zespołów PlusLigi bardzo ważne. – Ale dla Stali to będzie ostatni mecz rundy zasadniczej. Podejrzewam, że zagrają świetnie, ale my trzymamy kciuki za Projekt.

Mateusz Bieniek życzyłby sobie, aby mecz z LUK-iem Lublin w ostatniej kolejce był dla Skry spotkaniem o awans do fazy play-off. – Ale do tego długa droga. Wierzymy w to, ale wiemy, że dużo się musi wydarzyć.

Środkowy przyznał, że awans do play-off dałby bełchatowianom bardzo dużo wiary w siebie i na pewno rywalom ciężko by było ich zatrzymać. – Co prawda z Resovią dwa razy w tym sezonie przegraliśmy, ale z mocnymi zespołami gra nam się lepiej. Łatwiej jest nam mobilizować się. Nie powinno tak być, że z lepszymi zespołami gramy lepiej niż ze słabszymi, ale mamy taką przypadłość. Jeśli uda nam się awansować, to na pewno trzeba się będzie z nami liczyć – zakończył Bieniek.

źródło: #7Strefa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę