Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matej Kazijski kończy z reprezentacją, Dick Kooy zagra w Trentino

Matej Kazijski kończy z reprezentacją, Dick Kooy zagra w Trentino

fot. plusliga.pl

Czas Mateja Kazijskiego w reprezentacji Bułgarii zdecydowanie minął na dobre. Pomimo zmian w Bułgarskiej Federacji Siatkówki (BFV), największa gwiazda kraju w siatkówce, przyjmujący Matej Kazijski nie wróci do drużyny narodowej. Zawodnik podpisał nowy kontrakt z klubem z Werony. Do Itas Trentnio dołączył przyjmujący Dick Kooy.

– Kiedy odszedłem z reprezentacji, powiedziałem, że jeśli zmienią się władze w federacji to wrócę. Ale od tego czasu minęło osiem lat i niestety jest już trochę za późno. Szczerze mówiąc, mój czas w drużynie narodowej minął i nie ma wielu sportowców, którzy w takim wieku jak mój mogliby grać na tym poziomie. Dla mnie zawsze była to kwestia pomysłu. Dopóki nie zobaczę jakiegoś pomysłu, przesłania, żeby coś zrobić, żeby rozpocząć jakiś projekt, nie widzę sensu brać udziału w czymś takim. Jest już za późno, abym wrócił w tym wieku – powiedział 35-letni przyjmujący. W następnym sezonie Matej Kazijski zagra we włoskiej Calzedonia Werona. Kontrakt z tym klubem zawodnik podpisała do 2022 roku, gdzie będzie występował pod okiem trenera Radostina Stojczewa.Kazijski grał w Bułgarii przez 10 lat, zdobywając trzy medale (wszystkie brązowe) na najważniejszych międzynarodowych turniejach – Pucharze Świata (2007), mistrzostwach Europy (2009) oraz mistrzostwach świata (2006). Siatkarz zrezygnował z występów w kadrze w 2012 roku po konflikcie z BFV. Warto dodać, że zawodnik ma na swoim koncie wiele nagród indywidualnych, które zdobył na międzynarodowych imprezach. W lidze włoskiej czterokrotnie mógł cieszyć się ze złotego medalu, trzykrotnie zdobył Puchar Włoch. Trzy razy stanął na najwyższym stopniu Ligi Mistrzów. Cztery razy triumfował w Pucharze Świata.

Po bardzo dobrym sezonie spędzonym w Gas Sales Piacenza do zespołu Itac Trentino dołączy przyjmujący Dick Kooy. Warto wspomnieć, że przyjmujący w latach 2013-2015 występował w ZAKSIE Kędzierzyn Koźle, z polską drużyną zdobył Puchar Polski i był najlepiej zagrywającym zawodnikiem tych zawodów. Kontrakt z nowym klubem 32-letni siatkarz podpisał do 2022 roku. W 2019 roku pochodzący z Holandii siatkarz otrzymał obywatelstwo włoski i zagrał w Japonii w Pucharze Świata. Były reprezentant Holandii i gracz Piacenzy był w pierwszej dziesiątce najlepiej punktujących i zagrywających sezonu zasadniczego w SuperLega 2019/2020.

źródło: bluvolleyverona.it, worldofvolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved